Fevzi Tokat Ortaokulu törenle açıldı

Denizli’nin tanınmış iş insanlarından Yasin Tokat, eğitim gördüğü Güney İlçesi’ndeki ortaokulun yenilenmesi hayalini gerçekleştirdi. 2 kat, 16 derslikten oluşan ve 2014 yılında hayatını kaybeden kardeşi merhum Fevzi Tokat’ın ismin taşıyan Fevzi Tokat Ortaokulu, Vali Hasan Karahan'ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

Fevzi Tokat Ortaokulu törenle açıldı

Denizli’nin tanınmış iş insanlarından Yasin Tokat, çocukluk hayalini olan eğitim gördüğü okulun yenilenmesini gerçekleştirdi. Kendisinin de eğitim gördüğü Güney İlçesi Tilkilik Mahallesi’ndeki ortaokulu yenileten Tokat, okulun ismini ise 2014 yılında hayatını kaybeden ağabeyi merhum Fevzi Tokat’ın ismini verdi. 3 milyon Lira’ya mal olan 2 kat ve 16 derslikli ortaokul, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Törene; Denizli Valisi Hasan Karahan, Güney Kaymakamı Pınar Uz, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, Güney Belediye Başkanı Halil Ayhan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamı Yasin Tokat ve eşi Ülkü Tokat, davetliler ile öğrenciler katıldı.

“BU OKULDA ÜLKEMİZE HAYIRLI BİREYLER ÇIKACAK”

Törende konuşan Denizli Valisi Hasan Karahan; “Böyle bir eseri Tokat ailesinin kazandırdığı için teşekkür ediyorum. Bu, bu ay içerisinde hayırseverlerin katkısıyla yaptırılan ve açılışını yaptığımız 4’üncü okul. Hayırsever işadamlarımız eğitime böyle destekler vermesi çok güzel bir şey. İlerde bu okuldan birçok iş adamı, doktor, öğretmen çıkacak. Bu okulda ülkemize hayırlı bireyler çıkacaktır” diye konuştu.

“BEN BU BİNAYA HER ŞEYİMİ KATTIM”

Açılışta konuşan Hayırsever işadamı Yasin Tokat, şunları söyledi: “İki sebepten dolayı ben sonbaharı çok severim. Birinci neden; sonbaharda hayvanlar otlatmak çok kolaydır, ekinler kaldırılmıştır. İkinci neden ise okullar açılır. Heyecanlı bir şekilde öğretmenlerimizle ve arkadaşlarımızla buluşuruz. İşte o heyecanla yine buradayız. Ben ailemi hep eğitimle buluşturdum. İki çocuğum da Güney İlçesi’nde eğitim gördü. Daha sonra başka illerde. İki çocuğum da çok başarılıydı ve şimdi de Amerika’dalar. Ben bu okulda okudum. Hayalim bu okulu yıkıp yerine yeni bir okul yapmaktı ve bunu başardım. İlerde umarım buradan çocuklarım gibi kişiler çıkar. Ben bu binaya her şeyimi kattım. Beklentilerimi, hayallerimi, umutlarımı…” dedi.

VALİ KARAHAN’DAN İŞADAMI TOKAT’A TEŞEKKÜR

Törende Vali Karahan hayırsever Yasin Tokat’a eğitime verdiği desteklerden dolayı Teşekkür Plaketi verdi. Törenin sonunda öğrenciler, açılan Türk Bayrağı’nın altından geçerek sınıflarına girdiler. Töreninin ardından Vali Karahan, sınıfları gezerek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211