Filipinler’den, Buldan’a uzanan evlilik öyküsü 7. yılında

Denizli’nin Buldan İlçesi’nde Mehmet Öz ile evlenerek Ayşe Öz ismini alan Filipinli Junalie Carambas Orqueza, mutlu giden evliliğinde 6 yılı geride bırakırken; çift; 7’nci, evlilik yıl dönümlerini ise 5 yaşındaki kızları Melisa ile pasta keserek kutladı.

Filipinler’den, Buldan’a uzanan evlilik öyküsü 7. yılında

Gerçek ismi Junalie Carambas Orqueza olan ve evlilikten sonra ‘Ayşe Öz’ ad ve soyadını alan 32 yaşındaki kadın, 6 yıl önce Dubai’de tanıştığı Mehmet Öz ile evlenerek Buldan İlçesi’ne gelin geldi. Öz çifti, mutlu evliliklerinde 6 yılı geride bırakırken, 7 yıla da aynı sevgi ve aşkla girdiler. 7’nci evlilik yıl dönümlerini 5 yaşındaki kızları Melisa Öz ile birlikte pasta keserek kutlayan Öz çifti, tıpkı düğünlerinden olduğu gibi kestikleri pastayı da birbirlerine ikram etmeyi unutmadılar.

“TÜRKİYE’Yİ VE AİLEMİ ÇOK SEVİYORUM”

Türk vatandaşı olan Ayşe Öz, Buldan’a gelin geldikten sonra birçok ilki de burada görüp yaşadığını kaydetti. Kar yağışını ilk defa Buldan’da gördüğünü belirten Öz, soba ile de yine burada tanıştığını söyledi. Eşi Mehmet’le mutlu bir evlilik sürdürdüklerini belirten Öz, “Türkiye’ye çok çabuk uyum sağladım. Mehmet ve ailesi ile tanıdıklarımız bana her konuda yardımcı oldular. Uyum sorununu kısa sürede atlattım. Şimdi Denizli’de bir ailenin küçük çocuklarına İngilizce eğitimi veriyorum. Zaman zaman Filipinler’deki ailemi özlüyorum. Onlarla internet üzerinden sürekli görüşebiliyorum. Türkiye’yi ve ailemi çok seviyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER