“Filistin, tüm Müslümanların ortak davasıdır”

Üniversitedeki Filistinli öğretim elemanları, Filistinli ve Arap öğrencilerle bir araya gelen Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan; sadece Filistin’in değil tüm Müslümanların davası olduğunu ifade etti.

İşgalci İsrail kuvvetlerinin Gazze’deki Filistin halkına yönelik devam ettirdiği zulmün devam ettiği şu günlerde Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, PAÜ’de öğrenim gören Filistinli ve Arap öğrencilerle bir araya geldi. Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın yanı sıra Rektör Yardımcıları; Prof. Dr. Necip Atar ve Prof. Dr. İbrahim Kısaç ile PAÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Selçuk Burak Haşıloğlu katıldı. Topğlantıda konuşan öğrenciler, İsrail’in yürüttüğü savaş sadece füzeler ve silahlarla değil, aynı zamanda medyada kendilerini tüm dünya önünde masum gösterdiğini belirtti. İsrail’in Filistin’i ‘işgalci ve terörist’ ilan ederek bu iddia ve yalan beyanlarla hedef aldığını ifade eden öğrenciler, İsrail’in saldırılarını kınadıklarını bildirdiler. Filistin’in maruz kaldığı İsrail saldırılarına karşı sessiz kalmayan Türk halkına şükranlarını sunan Filistinli öğrenciler, aynı zamanda böyle bir toplantı düzenleyerek kendilerini dinleyen Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’a teşekkürlerini iletti.

“Filistinli öğrencilerimizin her zaman yanındayız”

Filistin halkının maruz kaldığı bu zulmün sadece Filistin’in değil tüm Müslümanların davası olduğunu ifade eden Rektör Kutluhan, o topraklarda yaşayan insanların Osmanlı idaresinde iken, 400 yıl boyunca burunlarının dahi kanamadığını hatırlattı. Filistin’de yaşananları insanlık zulmü olarak tanımlayan Rektör Kutluhan, “Bu toplantıyı siz Filistinli öğrencilerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek için düzenledik. Filistin’in maruz kaldığı bu zulmü her platformda en iyi şekilde duyurmak adına bizler Pamukkale Üniversitesi olarak neler yapabiliriz konusunda siz değerli öğrencilerimizin de fikirlerine ihtiyacımız var. Bu konuda yapacağınız çalışmalarda Pamukkale Üniversitesi yönetimi olarak elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Filistinli Öğrenciler Platformu oluşturarak Filistin’in maruz kaldığı İsrail zulmünü ve Mescid-i Aksa’nın kutsallığını gerek sosyal medyada gerekse diğer tüm platformlarda çok daha iyi anlatabileceğinize inanıyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2021, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211