FİLİZ: 'AK PARTİ DENİZLİ, 24 HAZİRAN'DA TARİH YAZACAK…'

FİLİZ: 'AK PARTİ DENİZLİ, 24 HAZİRAN'DA TARİH YAZACAK…'

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, DRT Denizli’nin klasikleşen programı Güne Bakış’a konuk oldu. Gündemi ve dünyadaki gelişmeleri değerlendiren Necip Filiz, 24 Haziran seçimlerine dair önemli açıklamalarda bulundu. Filiz, “AK Parti, Denizli’de; 24 Haziran’da bir tarih yazacak inşallah. Bunu size net bir şekilde söylüyorum” dedi.

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, DRT Denizli’nin klasikleşen programı Güne Bakış’a konuk oldu. Gündemi ve dünyadaki gelişmeleri değerlendiren Necip Filiz, 24 Haziran seçimlerine dair önemli açıklamalarda bulundu. Filiz, “AK Parti, Denizli’de; 24 Haziran’da bir tarih yazacak inşallah. Bunu size net bir şekilde söylüyorum” dedi. Başkan Filiz, Cumhur İttifakı ile birlikte Türkiye’nin güçleneceğini ve daha işlerlik kazanan bir yapıya kavuşacağını da söyledi.

24 HAZİRAN’A TEŞKİLAT OLARAK HAZIRIZ…
AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan Güne Bakış Programı’nın konuğu oldu. 24 Haziran Seçimleri’ne doğru yoğun bir çalışma yürüttüklerini belirten Necip Filiz, seçimlere hazır olduklarını, büyük bir coşkuyla da teşkilatlarının dinamizmiyle sahada koşturduklarını ve bir tarih yazacaklarını söyledi.

MUHALEFET NE YAPMIŞ, SORUYORUM?
Muhalefete de yüklenen AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, “nerede bunların açtıkları büyük bir park, büyük bir arıtma altyapısı. Hani bunlar çevreci ya… Soruyorum...  Nerede büyük bir yatırım, sosyal kültürel alanlar? Hiçbir şey görüyor muyuz” diye konuştu ve ekledi: “CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Türkiye’yi resmen bir 50 yıl öncesine götürmeyi vadediyor. Böyle bir şey mümkün olabilir mi?..”

“AMERİKAN DOLARI KÜRESEL ÇAPTA YÜKSELİYOR, SADECE TÜRKİYE’DE DEĞİL”
Ekonomik duruma dair muhalefetin “yönetilemez bir gidişat var” eleştirisine de karşı çıkan AK Parti Denizli İl Başkanı Filiz, “ben buna fikren katılmıyorum. Çünkü yönetilen bir ekonomimiz olmamış olsaydı şu an Türkiye’den yurtdışına çok ciddi sermaye çıkışlarının yaşandığı, bankaların kapandığı bir dönem yaşıyor olurduk” şeklinde konuştu. Filiz, Amerikan dolarının yükselişinin küresel çapta bir hareket olduğunu, Türkiye’ye has bir durumun söz konusu olmadığını kaydetti. Başkan Filiz, “Trump, söylemleri ve politikaları ile sinir uçlarına dokunuyor, doların fitilini ateşliyor. Uluslararası derecelendirme kuruluşları ekonomik değil, siyasi karar gibi açıklamalar yapıyor. Amaç belli, ekonomik operasyon” dedi.                                  

“HAKAN ATİLLA DAVASI FETÖ-CIA-FBI PROJESİDİR”
ABD’deki Hakan Atilla davasında verilen mahkumiyet kararını da eleştiren Necip Filiz, davanın sembol bir dava olduğunun altını çizdi ve ekledi: “masum olduğu halde bir kişinin cezalandırılması kabul edilemez. Bu davanın sonucuna FETÖ-CIA-FBI işbirliği etki etmiştir…”

“KUDÜS BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR…”
Başkan Filiz, Filistin’deki İsrail katliamını şiddetle kınadıklarını belirterek, “İsrail bir işgalcidir. Bu işgal, 1948 yılından bu yana 70 yıldır sürüyor. Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir. Cumhurbaşkanınızın dediği gibi; Amerika, sen haklı değilsin. İsrail, sen de haklı değilsin” diye konuştu.

İRFAN ATASOY

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER