FİLİZ: “CHP START-STOP, BİZ NON-STOP ÇALIŞIRIZ”

DRT Denizli Televizyonu’nda yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan Güne Bakış Programı’na konuk olan AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, 2019’da yapılması beklenen seçimi değerlendirdi. DRT Denizli’nin ‘CHP yerel seçimlerin startını verdi. Siz de start verdiniz mi?’ sorusunu yanıtlayan Başkan Filiz, “Onlar start-stop şeklinde; biz sürekli çalışır durumdayız. Sürekli sahalardayız.

FİLİZ: “CHP START-STOP,  BİZ NON-STOP ÇALIŞIRIZ”

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, DRT Denizli Televizyonu’nda yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan Güne Bakış Programı’na konuk oldu. Program Sunucusu İrfan Atasoy’un ‘CHP yerel seçimlerin startını verdi. Siz de start verdiniz mi?’ sorusunu yanıtlayan Başkan Filiz, şunları söyledi: “CHP start vermiş olabilir. Biz stop vermediğimiz için sürekli çalışır durumdayız. Onlar start-stop şeklinde çalışır. Biz, sürekli sahalardayız. Biz hiç stopa basmıyoruz. Merkezefendi Belediyesi’nin çok önemli bir yatırımı açıldı. Geçenlerde Merkezefendi Kültür Merkezi’nin açılışı oldu. Biz bu yatırımlar, açılışlarla sürekli halkın içindeyiz. Sürekli teşkilatlarımız sahada. Muhtarları ziyaret ediyorum. Biz seçimden, seçime çalışıyoruz. O yüzden onların starta basmaları, stopa basmaları; onların kendi bilecekleri işler. Biz hep çalışır durumdayız. ‘İlin talepleri nedir? Halkın beklentisi nedir? 30 Mart’ta biz Denizli’ye neler sunacağız? Projelerimiz neler olacak?’ gibi önemli çalışmalar içerisindeyiz. Esasında önemli olan da budur. AK Parti’de adaylar da önemlidir ama esasında yerelde neler sunacağımızdır. ‘Biz Denizli’yi nasıl hayal ediyoruz? Bundan sonraki 5 yıl nasıl idare edeceğiz? İlçelerde neler yapacağız? Biz bunun için çalışıyoruz.”

“HİZMET BELEDİYECİLİĞİNİ BU ÜLKEYE AK PARTİ TANITTI”
2014 yerel seçimlerdeki ‘Merkezde ne varsa ilçelerde de onlar olacak’ sloganıyla hareket ettiklerini belirten Başkan Filiz, “Daha önce ‘Merkezde ne varsa ilçelerde de onlar olacak’ demiştik ve onlar oldu. Toplam 8 tane yüzme havuzunun 4 tanesi; Acıpayam, Tavas, Honaz ve Çivril İlçeleri’nde tamamlandı ve hizmete girdi. Diğer 4 tanesi şehir merkezindedir. Alt yapı çalışmalarının bir kısmı ilçelerde daha tam anlamıyla tamamlanmadı, bunlar devam edecek. Üst yapılar tamamlanıyor. Önümüzdeki süreçte; merkez ve ilçelerle beraber bütün ekonomisini, Denizlili hemşerilerimizin mutluluğu için güzel bir şehir olarak devam etmesi, yatırımların devam etmesi için bunları konuşacağız. Bizde Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi; en önemli özelikler insani özellikler. Tevazu sahibi olması, ulaşılabilir, insana dokunan, samimi olmasıdır. Sonuçta hizmet belediyeciliğini bu ülkeye AK Parti tanıttı. Gönül belediyeciliğiyle bunun birleşmesi lazım. İnsanlar sadece kendisine hizmet edenleri değil; ama gönlüne dokunanları, onların derdiyle dertlenenleri kendisine lider olarak seçiyorlar. Bu yüzden biz önümüzdeki süreçte Denizli’de zaten yerel yönetimlerde başta büyükşehir belediye başkanımız, merkez ilçelerde, diğer ilçelerde birçok hizmet yapıyorlar” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANLARIMIZIN HEPSİYLE GURUR DUYUYORUZ”
Bu yıl 126’ncısının yapıldığı ‘İl Başkanlığı Toplantısı’na katıldığının altını çizen Başkan Filiz, “AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mehmet Özhaseki; yeni dönemde dijital belediyecilik ve otomasyon kavramlarından bahsetti. Biz zaten Denizli’de bunun birçoğunu yaptık. Büyükşehir Belediyemiz şehirdeki akıllı trafik denetleme sistemiyle, su depolarındaki su oranlarının seviyelerine göre o otomasyonun gerçekleşmesiyle birçok şeyi yaptık. Daha da yapacak çok şeyimiz var. Belediye başkanımızın hepsiyle de gurur duyuyoruz. Çok güzel işler yaptılar, yapmaya da devam ediyorlar. İmkanlar belli. Sayın cumhurbaşkanımız ve parti teşkilatı, Denizli’nin öncelikli bitirilmesi gereken projelerini istedi. Çünkü malum bu ekonomik konjektürde 1’inci önceliğimizi belirleyip, devletin bütçesini oraya yönlendirme konusunda da doğru adımlar atmalıyız. Yüzde 90, 80, 70 düzeyine ulaşmış projelerin bir an önce tamamlanmasını ama hiç başlamamış, başlanması da biraz ötelenebilecek projelerinde bekletilmesi yönünde Sayın Cumhurbaşkanımızın da böyle bir açıklaması oldu. Biz de o projelerin belediyelerimizle, valilikle görüşerek bunu bir rapor olarak sunacağız” diye konuştu.

“TÜRKİYE HER GEÇEN YIL YÜZDE 7 BÜYÜYOR”
Yenilenebilir enerji kaynakları üzerine, güneş enerjisi üzerine yatırımların yapıldığının altını çizen Başkan Filiz, şunları aktardı: “Jeotermalle elektrik üretiyoruz ama yeterli değil. Çünkü Türkiye her geçen yıl yüzde 7 büyüyor. Bu yüzde 7 büyüme demek, enerjide de onun desteklenmesi demektir. Daha çıkarmadığımız, kullanmadığımız o kadar çok kömür rezervimiz var ki onların ekonomiye girmesi demek; Türkiye’nin cari açığının ortadan kalkması demektir. Esasında o gün bu oyunun bozulduğu gün olacaktır. Rabbim bizleri Türkiye’nin enerjide bağımlı durumunu bitirdiği, bağımsız bir şekilde enerjide ayakta durabildiği günleri de göstersin. Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde İnşallah onları da göreceğiz. Çünkü bugün Türkiye’nin kendi sismik araştırma gemisi Akdeniz sularında doğalgaz arıyor; bu daha önce yoktu. Tuz Gölü altında doğalgaz depolaması yapıyoruz. Yani birçok adımlar atılıyor. Çok daha iyi bir noktada olacağımıza inanıyoruz.”  

İRFAN ATASOY 

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193