FİNALLİ ÇOCUKLAR HAYAL ETTİ, TURKUAZ OTOMOTİV SERGİLEDİ

FİNALLİ ÇOCUKLAR HAYAL ETTİ, TURKUAZ OTOMOTİV SERGİLEDİ

Turkuaz Otomotiv ve Denizli Final Okulları işbirliğinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı etkinlikleri kapsamında yürütülen ‘Hayalindeki Arabayı Çiz’ projesinde oluşturulan 29 resim, Turkuaz Otomotiv’de Denizlililerin beğenisine sunuldu.
Turkuaz Otomotiv ve Denizli Final Okulları işbirliğinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı etkinlikleri kapsamında ‘Hayalindeki Arabayı Çiz’ projesi oluşturuldu. Denizli Final Okulları’nda öğrenim gören 8. sınıf öğrencileri, hayallerindeki araçları çizdi. Birbirinden ilginç tasarımların oluşturduğu 29 eser, Turkuaz Otomotiv’de düzenlenen tören ile Denizlililerin beğenisine sunuldu. Törene; Turkuaz Üst Düzey Yöneticisi ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin eşi Ayşen Zeybekci, Turkuaz Otomotiv Genel Müdürü Yavuz Selim Yaşar, Denizli Final Okulları Kurucu Müdürü Sadi Öztekin ve davetliler katıldı. 

“ÇOK BAŞARILI BİR RESİM SERGİSİ OLDUĞUNA İNANIYORUM”
Turkuaz Otomotiv’den gelen teklifi değerlendirdiklerini belirten Denizli Final Okulları Kurucu Müdürü Sadi Öztekin, “Zaten okulda 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı kapsamında programımız vardı. Her çocuk hayal ettiği kadar var. Bilim ve teknoloji hayal edersen gelişiyor. Çocukların da aklında daha çok arabalar olduğu için ilgimizi çekti.  Hemen de beraber çalışabiliriz diye kabul ettik. Çocuklarımız, hayallerindeki arabayı çizerek ‘biz de böyle bir araba istiyoruz’ diyeceklerini hayal ettik. Sonuçta da böyle bir sergi oluşabilecek kadar resim ortaya çıktı. Bu etkinliğe sadece 8. sınıflar katıldı. 7,6,5 ve liseliler de katılsaydı çok daha fazla eser ortaya çıkardı. Çok başarılı bir resim sergisi olduğuna inanıyorum. 29 öğrencimiz bu sergiye katılmış oldu. Öğrencilerimizin hayal dünyasından; bal kabağından topuklu ayakkabıya, tek yaş yüzükten gemi arabaya kadar bir çok resim ortaya çıktı. Çok hoş oldu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı dolayısıyla burada sergilemelerinden ötürü Turkuaz Otomotiv’e de çok teşekkür ediyorum” dedi.“ÇOK FARKLI RESİMLER VE HAYALLER VAR”
Sergi hakkında açıklama yapan Turkuaz Üst Düzey Yöneticisi ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin eşi Ayşen Zeybekci, “Bugün benim için çok özel bir gün. 23 Nisan Haftası nedeniyle çocuklarımıza hayallerini sorduk. Geleceğimiz onlara emanet. Emanet ettiğimiz gençlerimizin bu ülkeyi çok ileri taşıyacağından emindik. Çocuklarımız, gençlerimiz kendilerini bunu resimlerle bir kez daha kanıtlamış oldular. Yerli otomotivin gündemde olduğu bu günlerde çocuklarımızın yerli otomotiv için neler düşündüğünü ve neler yapabileceklerini görmüş olduk. O açıdan oldukça önemli. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Çok farklı resimler ve hayaller var. 

“İREM’LE BERABER GENÇ KIZLARIMIZIN HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRME KARARI ALDIK”

Denizli Final Okulları 8. Sınıf Öğrencisi Eylül İrem Acar tarafından yapılan tek taş yüzükten oluşan tasarımı değerlendiren Zeybekci, “Genç kızlarımız için tek taş yüzüğün önemli olduğunu biliyorduk, farkındaydık. Otomotivle bunun bütünleşeceğini hiç birimizin aklına gelmeyeceği, hayallerinde olmayan bir şeydi. Öncelikle İrem kızımıza çok teşekkür ediyoruz. Biz bu resmi gördükten sonra İrem’le beraber genç kızlarımızın hayallerini gerçekleştirme kararı aldık. Hyundai Otomotiv olarak Denizli özelinde ileriki günlerde bir araç alana bir tek taş yüzük hediyemiz olacak. Genç kızlarımıza duyurulur. Sadece çocuklarımızın değil, genç kızlarımızın hayallerini gerçekleştirmek istiyoruz. Biz, genç kızlarımızın da hayallerine talibiz. Böyle bir işbirliğine gittikleri için Final Okulları’na teşekkür ediyorum. Katılan öğrencilerimize de tebrik ediyorum.

 

GÜRKAN GÖK-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193