FOTOĞRAFLARLA ANILAR'DAN 'İZ BIRAKANLAR' SERGİSİ AÇILDI

FOTOĞRAFLARLA ANILAR'DAN 'İZ BIRAKANLAR' SERGİSİ AÇILDI

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli Gazeteciler Cemiyeti ve DRT işbirliğinde, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü etkinlikleri kapsamında Gazeteci Muhammet Karaçay’ın Fotoğraflarla Anılar’dan ‘İz Bırakanlar’ Sergisi açıldı.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü etkinlikleri kapsamında; Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli Gazeteciler Cemiyeti ve DRT işbirliğinde düzenlenen, Gazeteci Muhammet Karaçay’ın derlediği Fotoğraflarla Anılar’dan ‘İz Bırakanlar’ Sergisi törenle açıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu'nda gerçekleşen serginin açılışına; Denizli Milletvekili Şahin Tin, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Nuri Boyacı, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende ilk olarak açılış konuşmaları yapıldı. Konuşmaların ardından kurdele kesimi gerçekleştirildi ve sergi gezildi. Gazeteci Karaçay'ın 2010 yılından itibaren hazırlayıp, sunduğu ‘Fotoğraflarla Anılar’ programından derlediği İz Bırakanlar Sergisi’nde 70 fotoğraf beğeniye sunuldu. Denizlilileri adeta tarihi bir yolculuğa çıkaran sergi 5-11 Ocak tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

“EMEKLERİ İÇİN KARAÇAY’A TEŞEKKÜR EDERİM”
Serginin açılış konuşmasını yapan Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Nuri Boyacı, “Kent belleğinin kalıcı hale gelmesi adına Büyükşehir Belediyesinin yaptığı çalışmalar takdire şayan. Fotoğraflar da kent belleğinin oluşmasında önemli yer tutuyor. Duayen gazeteci Muhammet Karaçay’a emekleri için teşekkür ederim” dedi.

“GAZETECİLER GELECEĞE İZ BIRAKIYOR”

Serginin açışlında yer alan ve gazetecilik mesleğinin büyük zorluklar taşıdığını vurgulayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle,  gelecek kuşaklara kent belleğinin iletilmesi özelliği taşıyan sergimize katılan herkese teşekkür ederim. Fotoğraflar anı ölümsüzleştiriyor. Fotoğraflarla birlikte değerlerimiz de geleceğe taşınıyor. Gazetecilik çok zor bir meslek olsa da, gazeteciler tarih yazıyor, iz bırakıyor. Geleceği inşa etmek adına çalışıyorlar. Allah hepimize yarına iz bırakacak eserler bırakmayı nasip etsin. Asıl olan gök kubbede hoş bir seda bırakabilmektir. Sergimiz hayırlı, uğurlu olsun" diye konuştu.

“SERGİ DENİZLİ’NİN KÜLTÜREL BİRİKİMLERİNİ YANSITIYOR”
Sergiyi gezen Denizli Milletvekili Şahin Tin de şunları aktardı: “Denizli’nin kültürel birikimlerini taşıyan Fotoğraflarla Anılar’dan ‘İz Bırakanlar’ Sergisi'ne destek verenlere teşekkür ediyorum. Böylesine değerli eserlerin bulunduğu sergiye ön ayak olan Muhammet Karaçay’ı tarihe iz bırakacak eserleri sanatseverlerle paylaştığı için tebrik ediyorum.”

İZ BIRAKANLAR SERGİSİ’NDE AKÇA’LARA DA YER VERİLDİ
DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’nin Haber Koordinatörlüğü’nü gerçekleştiren Muhammet Karaçay’ın ‘İz Bırakanlar’ Sergisinde Akça Şirketler Topluluğu’nun Kurucusu Abdullah Akça ve Fahri Yönetim Kurulu Başkanı olan Neslihan Akça’nın da bir fotoğrafı yer aldı. Denizli’de ilkleri yaşatan ve 2016 yılında aramızdan ayrılan Abdullah Akça ve Denizli’de ‘Hanım Ağa’ lakabıyla tanınan Neslihan Akça’nın fotoğrafı serginin ilgi odağı oldu.

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER