Frank Hoogerbeets’in yeni tahmini! Türkiye için 8 büyüklüğünde deprem uyarısı, Ege kıyıları…

Deprem tahminleri doğru çıkan yeni nesil deprem tahmincisi Frank Hoogerbeets bu defa Türkiye'yi uyardı. Türkiye'nin Ege kıyıları, Yunanistan ve İtalya'ya dikkat çekti.

Frank Hoogerbeets’in yeni tahmini! Türkiye için 8 büyüklüğünde deprem uyarısı, Ege kıyıları…

Deprem tahminleri doğru çıkan yeni nesil deprem tahmincisi Frank Hoogerbeets, yayınladığı son video ile yakın tarihte deprem beklediği bölgeleri açıkladı.

Yeni videosunda 2019 yılında 6 ve üzeri büyüklüğündeki depremleri inceleyen Hoogerbeets, neredeyse her iki günde bir 6 ve daha büyük deprem meydana geldiğini söylüyor.

Fakat Hoogerbeets, 4-14 Haziran arasındaki 10 günlük süreçte 6 ve daha büyük bir depremin oluşmadığını fakat Dünya'nın, Satürn ve Mars ile hizalandığı 14 Haziran tarihi itibariyle 6 şiddetinden daha büyük 18 deprem yaşandığına dikkat çekiyor.

Hoogerbeets'e göre bu kadar kısa süre içerisinde meydana gelen 6 ve üzeri büyüklüğündeki deprem faaliyetleri son derece sıra dışı.

8-11 Temmuz arasında yaşanacak gezegen hizalanmasına dikkat çeken Hoogerbeets, bu tarihte meydana gelecek olan gök olayları sebebiyle 8 büyüklüğünde bir depremin oluşabileceğinden bahsediyor.

4.5 büyüklüğündeki depremin Akdeniz'de son zamanlarda yaşanan en büyük sarsıntı olduğunu ifade eden Hoogerbeets Türkiye'nin Ege kıyıları, Yunanistan ve İtalya'nın yakından takip edilmesi gerektiğini çünkü deprem faaliyetleri açısından bu üç ülkenin daha büyük riskler taşıdığını anlatıyor.

Hoogerbeets kısa bir süre içerisinde aralarında Türkiye'nin de yer aldığı bu üç ülkede şiddetli bir depremin görülebileceği uyarısında bulunuyor.

Geçtiğimiz haftalarda Avrupa'daki 7 ve üzeri depremleri değerlendiren Frank Hoogerbeets, Türkiye'de merkez üssü Kocaeli'nin Gölcük ilçesi olan ve 17 Ağustos 1999'da meydana gelen 7.4'lük depremi hatırlatmıştı.

Hoogerbeets, gezegen hizalanması durumunda şiddetli depremlerin görüldüğünü iddia ediyor.

Hoogerbeets'in iddiaları son derece ilgi çekici olsa da birçok uzman depremlerin önceden tahmin edilmesinin olanaksız olduğunu söylüyor.

ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu'nda görev yapan John Bellini, depremlerin ne zaman olacağının tahmin etmenin mümkün olmadığını vurguluyor.

Bellini, büyük depremler öncesi zaman zaman artçı şokların yaşandığını belirtiyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2019, 17:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adnan Kulu
Adnan Kulu - 3 yıl Önce

Mst frank çok haklı ve kendisini tebrik ederim çay tepsisi içinde 1 bardak çay koyup çevirin çay dökülmez dönme anında anı bir duruş tekrar çevirin çayı dokersiniz gezegenleri aynı yerde düşünün dünya jöle kıvamında unutmayın

SIRADAKİ HABER