Gamateks-Osman Aydınlı Gündüz Bakımevi gün sayıyor

Merkezefendi Belediyesi’nce ilçeye kazandırılan gündüz bakım evlerinin ikincisi olan Merkezefendi Belediyesi Gamateks-Osman Aydınlı Gündüz Bakımevi, 2022 yılının şubat ayında hizmete başlayacak. Belediye Başkanı Şeniz Doğan, kapılarını açmaya gün sayan gündüz bakımevinde incelemelerde bulundu.

Gamateks-Osman Aydınlı Gündüz Bakımevi gün sayıyor

Merkezefendi Belediyesi’nce çocukların gelişimine katkı sağlamak, çocukları okul öncesinde eğitim hayatına hazırlamak ve çalışan kadınlara destek olmak amacıyla ilçeye kazandırılan gündüz bakım evlerinin ikincisi olan Merkezefendi Belediyesi Gamateks-Osman Aydınlı Gündüz Bakımevi, 2022 yılının şubat ayında hizmete başlayacak.

799 metrekarelik alandan oluşan gündüz bakımevi; bodrum, zemin ve 1. kat olmak üzere 3 kattan oluşuyor. Gündüz bakımevinde 4 adet sınıf, uyku odası, rehberlik ve revir odası, etkinlik alanı, açık oyun alanı, spor-sanat odası, bekleme alanı, öğretmenler odası, yemekhane ve mutfak bulunuyor. Belediye Başkanı Şeniz Doğan, kapılarını açmaya gün sayan gündüz bakımevinde incelemelerde bulundu.

Merkezefendi’ye ikinci kreşi kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Doğan, “Her çocuk özeldir. Okul öncesi eğitim her çocuğumuzun hakkıdır. İlçemizde özellikle eğitimde ve sağlıkta fırsat eşitliğini sağlamak ve kadın istihdamını artırmak için çalışıyoruz. Çocuklarımızın geleceği bizler için çok önemli. Tüm çalışmamız Merkezefendimiz için” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER