Garip; “18 Mart, Türk milletinin tarihi direnişidir”

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili ve Cumhur ittifakının Pamukkale Meclis Üyesi Adayı Av. Yusuf Garip, 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Çanakkale Zaferi’nin Türk milletinin tarihi bir direnişi olduğunu söyledi.

Garip; “18 Mart, Türk milletinin tarihi direnişidir”

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili ve Cumhur ittifakının Pamukkale Meclis Üyesi Adayı Av. Yusuf Garip, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü nedeniyle yazılı açıklamada bulundu.

Garip; “Bir tarafta ‘18 Mart Şehitler Günü’nü yâd ederken, diğer tarafta Çanakkale Savaşı’nı zaferle taçlandıran yüksek ve yüce millet ruhunu hürmetle hatırlıyoruz. Çanakkale; Türk milletinin tarihi bir direnişi, asla unutulmayacak mücadele azmi ve emperyalist mihrakların kanlı planlarını alt üst eden stratejik silkinişidir. Hepsinden de önemlisi; imanın, inancın ve milli iffetin gülleye, mermiye ve gelişmiş savaş gemilerine tavizsiz duruşudur. Türk milletinin bir olması, saflarını sımsıkı tutması, bağımsız ve özgür yaşaması Çanakkale ruhunun özüdür, esasıdır ve tartışmasız en bariz gerçeğidir. Herkes bilmelidir ki, Türk milletinin Çanakkale menkıbesi gönüllerde yaşadıkça ve bunu sahiplenen vatansever şahsiyetler bulunduğu müddetçe, geçmişte başaramayan yabancı emeller, bugün de maşaları vasıtasıyla kesinlikle hedeflerine ulaşamayacaklardır. Bu duygularla; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümünde; tertemiz kanlarıyla üzerinde yaşadığımız toprakları vatanlaştıran aziz şehitlerimizi minnet duygularımla anıyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bağımsızlık ve varlık mücadelemizde üstün ve fedakârca çabası olan muhterem ecdadımıza Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221