Garip; “Mustafa Alper, Türkiye için büyük bir değerdi”

Türk Hukuk Enstitüsü Denizli Şube Başkanı Yusuf Garip, 2 yıl önce trafik kazasında hayatını kaybeden Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’i rahmetle andıklarını belirterek; “Şehit Başsavcımız Mustafa Alper, kurumlar arası gösterdiği işbirliği, dik duruşu ve dürüstlüğü ile Türkiye için büyük bir değer, önemli bir bürokrat ve hukuk adamıydı” dedi.

Garip; “Mustafa Alper, Türkiye için büyük bir değerdi”

Türk Hukuk Enstitüsü Denizli Şube Başkanı Yusuf Garip, 2 yıl önce elim bir trafik kazasında görev başında şehit düşen Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’i rahmetle yad ettiklerini belirterek anma mesajı yayımladı.

Denizli'de görev yaptığı süre boyunca halkın kalbinde taht kuran ve her yaştan vatandaşın sevgisini kazanan Şehit Başsavcı Mustafa Alper’i rahmetle andıklarını belirten Garip, “ İki yıl önce Denizli Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yaparken geçirdiği elim trafik kazası sonucu şehit düşen Mustafa Alper ve makam şoförü Muzaffer Akşehirli’yi rahmetle yad ediyoruz. Denizli'de görev yaptığı süre boyunca halkın kalbinde taht kuran ve her yaştan vatandaşın sevgisini kazanan Şehit Başsavcımız Mustafa Alper, kurumlar arası gösterdiği işbirliği, dik duruşu ve dürüstlüğü ile Türkiye için büyük bir değer, önemli bir bürokrat ve hukuk adamıydı. Denizli’de kısa zamanda önemli birçok çalışmaya imza atmış başarısıyla da örnek bir isim olmuştu. Türkiye'nin yetiştirdiği en iyi hukukçulardan birisiydi. İyi bir devlet adamıydı çok çalışkandı. Aynı çatı altında hukuk, adalet yolunda yolun da görev yapmaktan onur duyduğum rahmetli başsavcımızın kaybının acısı tazeliğini koruyor. 15 Temmuz hain darbe girişiminde FETÖ Paralel Devlet Yapılanması terör örgütüne karşı ilk iddianamenin hazırlanmasını sağlayan, 15 Temmuz öncesi ve sonrası duruşuyla, devlet adamlığıyla Denizli’nin Kahraman Cumhuriyet Başsavcısı merhum Mustafa Alper gelecek nesillere de unutturmamakta bizlere düşen önemli bir görev. Mustafa Alper hem demokrasi hem de hukuk kahramanı olarak bu ülkeye ömrünü adamış güzel hizmetler yapmış çok değerli bir hukuk adamı olarak tarihin sayfalarına ismi altın harflerle kazındı. Ruhu şad mekanı cennet olsun. O’nu hiçbir zaman unutmayacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER