GARİP'TEN KAMU SEN'E 'HAYIRLI OLSUN' ZİYARETİ

GARİP'TEN KAMU SEN'E 'HAYIRLI OLSUN' ZİYARETİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Av. Yusuf Garip, Türk Sağlık Sen (TSS) Şube Başkanlığı’na yeniden seçilen Rayif Kurşunoğlu’nu ziyaret ederek; başarılar diledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Av. Yusuf Garip Türkiye Kamu Sen Denizli İl Temsilcisi ve Türk Sağlık Sen (TSS) Şube Başkanı Rayif Kurşunoğlu’nu ziyaret etti. Sendika binasında gerçekleşen ziyarette MHP’li Garip,  TSS Şube Başkanlığına yeniden seçilen Rayif Kurşunoğlu’na başarılar diledi. Ziyarette konuşan Başkan Kurşunoğlu, Türkiye Kamu-Sen’in çalışan, üreten, yol gösteren ve hak ettiğini mutlaka alan bir konfederasyon olduğunu söyledi. Türkiye Kamu Sen’in milli ve manevi değerlere bağlı bir konfederasyon olduğunu belirten Kurşunoğlu, “Anayasamızda belirlenen ilkelerden sapmaksızın, milli değerlerine bağlı, çığır açan, güçlü, lider, büyük bir Türkiye için her alanda fikir üreten bir sivil toplum örgütü olma vizyonu,  ile  gerektiğinde greve gitme yoluyla mücadele etme misyonu ile kurulmuştur” dedi.  Kurşunoğlu, ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi, Garip’e teşekkür etti.

“KAMUDA LİYAKAT VE OBJEKTİF KRİTERLERİN TESİS EDİLMEMESİ EN BÜYÜK SORUNLARDAN BİRİ”
MHP  Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Av. Yusuf Garip de  yaptığı konuşmada, Kamu çalışanlarının yaşadığı sorunları yakından takip ettiklerini söyledi.  Garip, “Kamuya alımlarda liyakat ve objektif kriterlerin tesis edilmemesi en büyük sorunlardan biri. Ayrıca yükselmede liyakat yerine kayırmacılığın hakim olması; memur ve diğer kamu çalışanlarının tanım, statü, unvan ve sınıflandırma karmaşası, ücret adaletsizliği ve ücretlerin yetersizliği, kamu çalışanlarına uygulanan mobing ve yıldırmaya dayalı haksız ve adaletsizlikler çalışanların karşılaştığı en büyük sorunlardan bir kaçı” dedi. Garip, ayrıca  Türkiye Kamu Sen bağlı sendikaların başkanlığına seçilen şube başkanlarına da görevlerinde başarılar diledi.

 

DOĞAN AKŞİT

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221