GAVUR DELİĞİ KANYONU YÜRÜYÜŞÇÜLERİN İLGİ ODAĞINDA

GAVUR DELİĞİ KANYONU YÜRÜYÜŞÇÜLERİN İLGİ ODAĞINDA

Çameli İlçesi'nde Emecik ve Cevizli Mahalleleri arasında bulunan Gavur Deliği Kanyonu, doğa tutkunlarının ilgi odağı oldu. 14 kilometre uzunluğu olan, içinde çok sayıda küçük şelale ile 16 metre yüksekliğinde büyük bir şelale bulunan Gavur Deliği Kanyonu, her hafta sonu doğa tutkunlarını ağırlıyor.

Çameli Yürüyüş Grubu ( Çamyür ), Doğadan Denizli Doğa Yürüyüş Spor Kulübü Derneği ve Fethiye Mortırnaklar Kulübü’nden gelen grup, Çameli Kaymakamı Onur Özaydın, Akay Dağcılıktan Ab
dülmelik Akkan ve Çameli Belediyesi Turizm Danışmanı İbrahim Putgül eşliğinde Emecik Kanyonu'nu gezen grup keyifli saatler geçirdiler.

Turizm Danışmanı İbrahim Putgül; kanyonun normal hızda 5 saatte gezilebildiğini söyleyen 
Ibrahim Putgul, "Kanyonu gezenler dağların içinden çıkan buz gibi berrak sularının içerisinde hem serinliyor, hem de doğanın hazırladığı setleri suyla mücadele ederek aşarak, unutulmaz bir macera yaşıyorlar. Kanyon son yıllarda doğa tutkunlarının uğrak yeri haline geldi. Belediye olarak biz de kanyonun tanıtımı için çalışmalar yapıyoruz" dedi.

Kafile Emecilk Kanyonu, dağların içinden çıkan buz gibi berrak sularının içerisinde gezerek unutulmaz bir macera yaşadılar. Doğa yürüyüşçüleri “Denizli'nin ormanlarla kaplı yapısıyla doğaseverlerin uğrak noktalarından Çameli ilçesinde, eşsiz bir güzellikte olan bu güzellik karşısında hayran kaldık. Gerçekten muhteşem bir manzaraya sahip. Dağların ve ormanların arasında geçerek yürüyüş yaptık. Ormanda çok sayıda ve farklı ağaç türleri gördük. Köylerin içinden geçtik. Doğa bir harika köylerden geçerken çocukların bize sevgiyle el sallaması hoşumuza gitti gökyüzü masmavi. Tur insana heyecan veriyor. Doğanın hayli bonkör davrandığı Batı Akdeniz’in Çameli’nin doğası ziyaretçilere pastoral bir ziyafet çekiyor. Köy yolları arasında asfalt yollar, orman içi patika yollar, su kenarı toprak yollar gibi her türlü kolay ve zorlu etaplar oluşturmak mümkün” dedi.

Yaklaşık 3 saatlik bir yürüyüş sonrası Kanyonun sonunda bulunan 30 metrelik şelalede hatıra fotografı çektirdiler.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER