Gazeteciler Çivril’in altını üstüne getirdi

Denizli Gazeteciler Cemiyeti önderliğinde, Çivrilli gazetecilerin ev sahipliğinde ilçe gezisi düzenlendi. Gün boyu devam eden geziye katılan gazeteciler, Çivril’in tarihi turistlik mahalle ve bölgelerini ziyaret etti. Program, Beydilli Kayık İskelesi’nde son buldu.

Gazeteciler Çivril’in altını üstüne getirdi

Denizli Gazeteciler Cemiyeti (DGC) tarafından düzenlenen, pandemi yasakları nedeniyle ara verilen, ilçe gezileri yeniden başladı. DGC önderliğinde, Çivrilli gazetecilerin ev sahipliğinde düzenlenen ilçe gezisi; Özdemirci Mahallesi’ndeki Balbal Mezarlığı’nda başladı.

Savran Mahallesi’nde bulunan 1882 yılında yapıldığı tahmin edilen ve geçen senelerde restorasyonu tamamlanan Serbanşah Cami,  İğdir Mahallesi’nde Yunan işgali sırasında Yunan askerlerinin konakladığı Paltaoğlu Konağı, Dedeköy Cami, Gümüşsu Şelalesi ve son olarak Beydilli Kayık İskelesi ziyaret edildi. Işıklı Gölü ziyaretinde gazeteciler göç etmeyip ilçede kalan flamingoları fotoğraflamanın keyfini yaşadı.

İLÇE GEZİLERİ DEVAM EDECEK

DGC Başkan Yardımcısı Mesut Güler, gazetecilerin görev yaptığı ili daha iyi tanımaları için ilçe gezilerine devam edileceğini söyledi. Gazeteciler cemiyeti önderliğinde pandemi yasaklarından önce birçok ilçeye gezi programı düzenlendiğini ifade eden Güler, ancak yasaklar nedeniyle gezilere ara vermek zorunda kaldıklarını söyledi. Çivril’in ardından Buldan İlçesi’ne gezi planlandığını anlatan Güler, “İl merkezimiz gibi ilçelerimizde tarihi turistlik ve doğal güzelliklere sahip bölgeler var. Denizli’de görev yapan meslektaşlarımızın bu güzellikleri görmeleri, yaşadıkları şehri ilçeleriyle daha iyi tanımalarını istiyoruz. Geziye katılan arkadaşlarımız, çektikleri fotoğrafları da ilçelerimizin tanıtımıyla ilgili internet üzerinden açılan sayfalara yüklüyor. Gazeteci gözüyle çekilen fotoğrafların ilçeyi ziyaret etmek isteyen yerli ve yabancı turistlere rehberlik etmesini istiyoruz. Gezi için gittiğimiz ilçelerin haberlerini de yaparak gördüğümüz güzellikleri okuyucularımızla paylaşıyoruz. Çivril, en büyük ilçelerimizden biri. Tarıma dayalı ekonomiye sahip ilçemiz kışın da çok güzel. Herkesi Çivril’i görmeye davet ediyoruz. Çivrilli basın mensupları Bülent Çakır, Serap Özdemir, Nihat Kaplan, Ümmühan Öz ve iş insanı Vehbi Demir'e teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER