“GAZETECİLİĞİN GENÇLERE İHTİYACI VAR”

DRT Denizli Televizyonu ve Denizli Gazetesi’nde çalışan ve Sarı Basın Kartı almaya hak kazanan personelin kartlarını takdim eden Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Nuri Boyacı, “Gazeteciliğin gençlere ihtiyacı var, gençler bu mesleğin önünü açacak yeni teknolojiye, yeni yayıncılık, yeni gazetecilik anlayışına onlar yeni nefes getirecekler. Ben bütün arkadaşlarıma tekrar kutluyorum” dedi.

“GAZETECİLİĞİN GENÇLERE İHTİYACI VAR”

Basın Kartı Komisyonu, ilk kez basın kartı alacak ve sürekli basın kartı verilecek medya mensupları için 4 Haziran’da toplandı. Komisyon toplantısıyla, DRT Denizli Televizyonu ve Denizli Gazetesi’nde çalışan; İbrahim Alayont, Hatice Demir, Cenk Bakır ve Ozan Karpuz, ilk kez basın kartı alma hakkı kazandı ve Muğla Basın Yayın Enformasyon Müdürü Sezgin Sağun, Basın Yayın ve Enformasyon Muğla Şube Müdürü Erol Kütahya, Basın Yayın ve Enformasyon Muğla İl Müdürlüğü Aydın Basın Kartı Sorumlusu Erdal Şener ve Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Nuri Boyacı, DRT Denizli ve Denizli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kemal Kaya’dan aldı. konuyla ilgili açıklama yapan Muğla Basın Yayın Enformasyon Müdürü Sezgin Sağun, “Öncelikle DRT Denizli Televizyonu’na ve Denizli Gazetesi’ne bizleri misafir ettikleri için çok teşekkür ederim. Bu mesleğe gönül veren, emek veren arkadaşlarımızın Basın Kartları’yla onların sigortalık sürecinde yada diğer haklardan yararlanabilmesi için Basın Kartı’nın önemini arkadaşlarımız farkına varmış, yönetim kurulu ve müdürleri de bu konuda arkadaşlarımızı desteklemişler.Gerekli işlemler yapıldıktan sonra bunun hak edildiği 4 Haziran’daki kurul kararıyla belirlendi. Biz arkadaşlarımıza bizzat yerinde elimizle teslim edelim onları tanıyalım, görelim, ne yapıyorlar, hangi şartlarda çalışıyorlar bunu görmek istedik. Kendilerini tanımaktan dolayı çok memnun oldum.İnşallah bu basın kartları ile mesleklerinde daha da ileriye daha da güzel işler yapmak için çalışacaklardır. Hepsine başarılar diliyorum” dedi. 

“GAZETECİLİĞİN GENÇLERE İHTİYACI VAR, GENÇLER BU MESLEĞİN ÖNÜNÜ AÇACAK”
Sarı basın kartı alan gazetecileri kutlayan Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Nuri Boyacı; “DRT Denizli Televizyonu yayıncılık anlamında olduğu gibi;gerçekten gazeteci arkadaşlarımızın özlük haklarına uygun çalışma konusunda örnek bir kuruluşumuz. Muğla Basın Yayın Enformasyon Müdürümüz Sayın Sezgin Beyde gerekli arkadaşlarımız koşullarını yerine getirdiği için ve basın kartı komisyonundan sarı basın kartı almaya hak kazandıkları için bu genç arkadaşlarımızın kendilerine elden teslim etti. Kendisinin Muğla’dan buraya kadar yorulduğu içinde çok teşekkür ediyorum. Tabi gazetecilik dediğimiz de gazeteci olduğumuzu gösteren en önemli unvan kart sarı basın kartı yani sarı basın kartı taşıdığımızda devlet tarafından gazeteci olarak tanınıyoruz. Kadromuz ona göre yapılıyor ve ben bu anlamda genç arkadaşlarımın hepsini kutluyorum. Gazeteciliğin gençlere ihtiyacı var.Gençler bu mesleğin önünü açacak yeni teknolojiye, yeni yayıncılık, yeni gazetecilik anlayışına onlar yeni nefes getirecekler. Ben bütün arkadaşlarıma tekrar kutluyorum” diye konuştu.  

GÜRKAN GÖK-DOĞAN AKŞİT 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER