'GAZETECİLİK; 24 SAAT BOYUNCA SÜREN, ZOR BİR MESLEK'

'GAZETECİLİK; 24 SAAT BOYUNCA SÜREN, ZOR BİR MESLEK'

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; ‘21 Ekim Gazeteciler Bayramı’ dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayarak; “Gazetecilik mesleği, 24 saat boyunca süren zor bir meslek. Fedakarlık isteyen bir meslek” dedi.

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; 21 Ekim Gazeteciler Bayramı olması münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Gazeteciliğin ve haberciliğin önemli ve çok kutsal bir meslek olduğuna dikkat çeken Başkan Filiz; bilgi, birikim ve kabiliyet gerektiren meslek dallarından olduğunu söyledi. Gazetecilerin, çok zor şartlar altında görevlerini icra etmeye çalıştıklarını, demokrasimizin güçlü ve sağlam temeller üzerine oturtulması, fikir ve düşünce hürriyetinin geliştirilmesi ve gerçeklerin araştırılması gibi çok önemli görevleri yerine getirdiğini ifade eden Başkan Filiz, “Gazetecilik mesleği, 24 saat boyunca süren zor bir meslek. Fedakarlık isteyen bir meslek. Toplumu haberdar etmek ve üstelik bunu yaparken tarafsız, yorumsuz bir şekilde gerçekleştirmek özveri gerektirir. İlkeli ve dürüst olmak gazetecinin düsturudur” dedi.

“GAZETECİLERİMİZİN İNSANLARA HİZMET ETTİĞİ GERÇEĞİ GÖZ ARDI EDİLMEMELİDİR”
Gazetecilerin, toplumun çıkarlarını göz önünde bulundurarak, kamuoyuna yaptıkları doğru haberlerle birlikte toplumun haber alma özgürlüğü yolunda büyük ve önemli görevler ifa ettiklerini belirten Başkan Filiz;” Kamuoyu ile yöneticiler arasında köprü görevi yapan, ilimizin ve ilçelerimizin sosyal ve ekonomik gelişiminde aktif rol alan gazetecilerimizin insanlara hizmet ettiği gerçeği göz ardı edilmemelidir. Bu duygu ve düşüncelerle; basın meslek ilkeleri doğrultusunda doğru ve tarafsız gazetecilik anlayışı çerçevesinde kamuoyunu aydınlatan, öncelikle ilimizdeki değerli gazetecilerimiz olmak üzere tüm basın mensuplarımızın 21 Ekim Gazeteciler Bayramı'nı kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER