Gazi İlkokulu 72 mezunları 47 yıl sonra buluştu

Gazi İlk Mektebi’nin 1972 mezunları, 47 yıl sonra buluştu. Gazi İlkokulu mezunları, 7 Aralık 2019 Cumartesi günü okullarını ziyaret etti ve akşamında da Şiir Otel’de birlikte yemek yedi.

Gazi İlkokulu 72 mezunları 47 yıl sonra buluştu

Denizli’nin tarihi Gazi İlk Mektebi’nin 1972 mezunları, 47 yıl sonra Şiir Otel’de buluştu. Sosyal medya üzerinden oluşturdukları gurupla bir aya gelen Gazi İlkokulu mezunları, 7 Aralık 2019 Cumartesi günü okullarını ziyaret etti ve akşamında da Şiir Otel’de birlikte yemek yedi.

Gazi İlkokulu 72 Yılı mezunlarını buluşturan Özden Yüksel, “Çok heyecanlıyız. 47 yıldır görmediğimiz arkadaşlarımız var. Okulumuza gittik, sınıflarımızı gezdik. büyük bir nostalji yaşadık. Anılarımız tazelendi. 47 yıl önceki yaşantımızı tekrar yaşadık. Arkadaşlarımızla bir arada olmaktan çok mutluyuz. Şehir dışından gelen arkadaşlarımız bizi çok memnun etti. Bundan sonra nice yıllara diyeceğiz. Daha sık buluşacağız. 47 yıl su gibi geçti. sanki dün gibi mezun oluşmuşuz gibiyiz. Herkesin evlatları, torunları oldu. Çalışma hayatları oldu. Bugünü hiç değişemeyiz çok mutluyuz.” Dedi.

MEFTUNE ÖĞRETMENE TEŞEKKÜRLER

Doktor Tayfun Şener de duygu yüklü bir konuşma yaptı. Dr. Şener, “1972 Yılından sonra bir süre daha Denizli'de kaldım. Pamukkale Ortaokulu'ndan sonra Denizli'den ayrıldım. O zamandan ilkokul arkadaşlarımı hiç görmedim. Bir kaç arkadaşımla sosyal medya üzerinden arkadaş olduk. Buraya gelince bir çok arkadaşımı hatırladım. O kadar mutlu oldum ki, o çocukluğuma döndüm. Okulumuza gittik, sınıfımızı da göründe daha çok mutlu oldum ve 7 yaşındaki halime döndüm. Aslında 47 yıllık mezuniyetimiz var ama arkadaşlığımız 52 yıllık. Şuan ki duygularım mutluluktan başka bir şey değil. umarım ileride sağlıkla tekrar arkadaşlarımla buluşuruz. Meftune öğretmenim olmasaydı, ben bu günkü halime gelemezdim. Bizim alt yapımıza çok büyük katkıları var. Ben doktorum o temel atılmamış olmasaydı olmazdı.” Diye konuştu.

Gazi İlkokulu 72 Mezunları gecenin ilerleyen saatine kadar eğlendiler.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2019, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER