GAZİ ÖZEL HAREKATÇILARA 'DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI' VERİLDİ

GAZİ ÖZEL HAREKATÇILARA 'DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI' VERİLDİ

15 Temmuz Demokrasi Gazisi 2 özel harekat polise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevcih edilen; Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyaları verildi.

 15 Temmuz Demokrasi Gazisi 2 özel harekat polise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevcih edilen; Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyaları verildi. Valilik Makamı’nda gerçekleşen törene; Vali Hasan Karahan, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Metin Düz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür V. Süleyman Erdoğan ile Devlet Övünç Madalyası alacak olan Gaziler ve aileleri katıldı.  Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyası teslim töreninde konuşan Vali Hasan Karahan, şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından üstün görev anlayışı içinde feragat, fedakarlık, başarı ve yararlık dolu çalışmalarıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti adına haklı gurur kaynağı olmasından dolayı, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyası tevcih edilen şehitlerimize ve gazilerimize vatanımıza yaptıkları hizmetlerden ötürü teşekkür ediyoruz. Canlarıyla kanlarıyla hizmet eden vatan evlatlarına en yüksek düzeyde takdir etmek ve onların hatıralarını ebediyete kadar yaşatmak adına Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyasını takdim etmek için sizlerin de katılımıyla bu programı gerçekleştiriyoruz. Şehitlerimize Allah rahmet eylesin, geride kalan aile ve yakınlarına da Allah sabırlar versin. Siz gazilerimize de uzun ömürler nasip etsin. Hepinizden Allah razı olsun. Devletimizin ve Milletimizin birliğine, Ülkemizin bütünlüğüne ve kardeşliğimize kast eden saldırılara ve terör eylemlerine karşı, Aziz Milletimiz gereken cevabı vermiş ve vermeye de devam edecektir. Atalarımızdan emanet aldığımız bu güzel vatanımızı ve Ay Yıldızlı Şanlı Bayrağımız ile çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni onurla korumanın yolu milletçe kenetlenmektir.”

GEÇİCİ GÖREVLENDİRMEYLE ANKARA’YA GİTMİŞLERDİ
Denizli Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde polis memuru olarak görev yapan ve geçici görevle gittiği Ankara’da 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekat Binası’na yapılan hain saldırı sonucu bacak, omuz ve kulağından yaralanarak Gazi olan 15 Temmuz Demokrasi Gazisi Alp Tekin Esirgün ve yine ve geçici görevle gittiği Ankara’da 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekat Binası’na yapılan hain saldırı sonucu akciğerlerinden yaralanarak Gazi olan 15 Temmuz Demokrasi Gazisi Osman Özçiftci’ye Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevcih edilen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyası Vali Hasan Karahan tarafından verildi. Yapılan törenin ardından Vali Karahan, Gaziler ve aileleri ile bir süre sohbet etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER