“GAZİLERİMİZ BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında; vatanı, milleti için canını ortaya koyan gazilerin eşsiz kahramanlıkları ve hizmetlerinin asla unutulamayacağını ifade ederek, “Gazilerimiz bizim için değerlidir. Onların her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

“GAZİLERİMİZ BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Pamukkale Belediyesi olarak şehit aileleri ve yakınlarına olduğu gibi gazi ve yakınlarının her zaman destekçisi olduklarını belirten Başkan Gürlesin, 1921 yılında Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşallik rütbesi ile ‘Gazilik’ unvanının verildiğini söyledi.  19 Eylül’ün önemli bir tarih olduğunu ifade eden Başkan Gürlesin, “Vatanımız uğruna canlarını hiçe sayan tüm gazilerimize ve geride bıraktıkları ailelerine, sevdiklerine destek olmak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

“GAZİLERİMİZ İÇİN NE YAPSAK AZDIR”
Pamukkale Belediyesi olarak, gazilerin her zaman yanlarında olarak onların yalnız olmadıklarını hissettirmek için çalıştıklarını belirten Başkan Gürlesin, “Vatan, Bayrak, Millet bizler için ne kadar değerlisi ise vatanı uğruna canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimizde bizler için o kadar değerlidir. Gazilerimize, ailelerine ve şehit ailelerine hak ettikleri değeri vermek için elimizden geleni yapıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana, gazilerimiz için Bursa ve İstanbul gezisi düzenledik. Törenlerden gazilik unvanlarına yakışır şekilde geçmeleri için, A’dan Z’ye tören kıyafetleri hediye ettik. 2015 yılında da Kıbrıs Savaşı’nın 41’inci yılında gazilerimiz ve ailelerini Kıbrıs’a gönderdik. Dernek binalarının 24 saat kameralarla güvenliğinin sağlanması için gereken çalışmaları yaptık. Tarihi altın harflerle kazılmış zaferlerle dolu bir milletin şehitlerinin ve gazilerimizin yeri özel ve değerlidir.  Bu bilinçle, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazi ve malullerimizi de minnet, sevgi ve saygıyla selamlıyor, aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu uzun ömürler diliyorum” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner187

banner186