GEKA Yönetim Kurulu Başkanlığı Vali Atik’e geçti

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın 141’inci Yönetim Kurulu Toplantısı, Aydın’da gerçekleştirildi. Kalkınma ajanslarının kuruluşu ve görevlerini düzenleyen ilgili mevzuat gereğince, GEKA’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’dan Denizli Valisi Ali Fuat Atik’e geçti.

GEKA Yönetim Kurulu Başkanlığı Vali Atik’e geçti

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), 141’İNCİ Yönetim Kurulu Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Aydın’da yapılan; Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Muğla Valisi Orhan Tavlı, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Ercan ve GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan katıldı. Konuşmasında yeni kararnameyle yönetim kurulunun revize olan yapısına değinen Vali Aksoy, şu ifadelere yer verdi: “Ajanslarımız kurulduğundan beri Güney Ege Bölgemiz gibi birden fazla ilden oluşan bölgelerde, illerde ticaret ve sanayi odalarının ayrı ayrı kurulmuş bulunması halinde yönetim kurulu üyeleri görevlerini dönüşümlü olarak icra etmekteydi. 14 Temmuz 2021 tarihinde yayınlanan ‘Bazı Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde Değişiklik Yapılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’ ile ajanslarımızın da işleyişini düzenleyen ‘4 sayılı Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nde değişiklikler oldu. Bu kapsamda, artık ticaret ve sanayi odalarının ayrı ayrı kurulmuş bulunması halinde ticaret ve sanayi odası başkanlarının ikisi de kurumlarını temsil edecektir. Böylelikle, geçtiğimiz iki yıl boyunca yönetim kurulu üyeliği görevlerini icra eden Aydın Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin ve Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci’ye yeni kararname ile sürekli hale gelen görevlerinin hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca yönetim kurulu üyelikleri sürekli hale gelen Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken ile Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan’a başarılar diliyorum. Yönetim Kurulumuzun yeni yapısıyla gerçekleştireceği çalışmaların ve alacağı kararların Güney Ege’nin kalkınması için hayırlı olmasını diler, saygılar sunarım.”

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI VALİ ATİK'E GEÇTİ

Kalkınma ajanslarının kuruluşu ve görevlerini düzenleyen ilgili mevzuat gereğince, GEKA’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’dan Denizli Valisi Ali Fuat Atik’e geçti. Vali Aksoy, Vali Atik’e yeni dönem yönetim kurulu başkanlığında başarılar diledi. Ajansın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devralan Vali Atik de Vali Aksoy’a bir yıllık süre zarfındaki başarılı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi ve çalışmalarından ötürü teşekkür etti. Toplantı esnasında 14 Temmuz 2021 tarihinde yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile değişen Ajans mevzuatı hakkında yönetim kuruluna bilgi sunuldu. Ayrıca, 2018 ve 2020 yılları Mali Destek Programları projeleri kapsamındaki talepler değerlendirildi. Yönetim Kuruluna güdümlü projeler konusundaki gelişmeler ve Ajansın son dönemdeki faaliyetleri hakkında ayrıntılı bilgi arz edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER