GEKA’DA FİZİBİLİTE ETÜDÜ PROJESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından 20 Nisan 2018 tarihinde ilan edilen Fizibilite Desteği kapsamında destek almayı hak kazanan ilk proje olan Aydın Ticaret Odası (AYTO) Öğrenci Okutma ve Eğitim Vakfı tarafından sunulan “Aydın İli Vakıf Üniversitesi Fizibilite Etüdü” projesi imzalandı.

GEKA’DA FİZİBİLİTE ETÜDÜ PROJESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından 20 Nisan 2018 tarihinde ilan edilen Fizibilite Desteği kapsamında destek almayı hak kazanan ilk proje olan Aydın İli Vakıf Üniversitesi Fizibilite Etüdü” projesi için imza töreni düzenlendi. Aydın Ticaret Odası (AYTO) Vali Erol Ayyıldız Toplantı Salonu’nda Oda’nın Yönetim Kurulu Üyeleri ile ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’ın katıldığı törende; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve AYTO Başkanı Hakan Ülken ile GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan, “Vakıf Üniversitesi Fizibilite Raporu Projesi”ni imzaladı. Aydın Vakıf Üniversitesi projesinin fizibilite çalışmasının desteklenmesi konusunda değerlendirme yapan Akdoğan, kalkınma ajanslarının fizibilite desteği başlığı altında bölgesel kalkınmaya ivme kazandıracak planlamayı ortaya koyan fizibilite çalışmalarına destekler verdiğini söyledi. Projenin küçük bütçelerle büyük işlerin gerçekleşmesine vesile olacağını vurgulayarak, projenin bölgemiz ve Aydın için hayırlı olmasını diledi.

“TÜM AYDIN’IN DESTEK VERMESİ GEREKİYOR”
AYTO olarak Aydın’ın bir hayalini daha gerçekleştirmek için ilk adımı attıklarını ifade eden TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve AYTO Başkanı Hakan Ülken, Aydın’ı bir adım daha ileriye taşıyacak vakıf üniversitesine tüm Aydın’ın destek vermesi gerektiğini belirtti. Ülken ayrıca, proje kapsamında Aydın’ın ihtiyacı olan üniversite yatırımı ve hitap edebileceği alanlar tespit edilerek, ilin çekeceği yatırımın planlaması sağlanarak ve ile ait sorunlar ve kalkınma hedefleri için alternatif çözüm önerilerinin ve projelerinin önünün açılacağını sözlerine ekledi.

“AYDIN ÜNİVERSİTE İKLİMİ İTİBARİYLE ÇOK KIYMETLİ BİR İL”
AYTO’nun, Adnan Menderes Üniversitesi’ni (ADÜ) önemseyerek bu sürece dâhil etmesini memnuniyetle karşıladığını belirten ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, “Aydın’a vakıf üniversitesi kurulması gerektiğini uzun zamandır dile getiriyordum. AYTO’nun vakıf üniversitesi kurma düşüncesini şahsım ve kurumum adına sonuna kadar destekliyorum. Bu konuda AYTO’nun yanındayız. Aydın üniversite iklimi itibariyle çok kıymetli bir il. Kurulacak vakıf üniversitesinin Aydın’a, yöreye katkısı üst düzeyde olacaktır” dedi. (İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211