GEKA’DAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NE DESTEK

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Teknik Destek Programı kapsamında kabul edilen ‘21.Yüzyılı Kodluyoruz’ projesinin protokolü imzalandı.

GEKA’DAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NE DESTEK

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘21.Yüzyılı Kodluyoruz’ projesi hazırlandı. 20 okul öncesi, 20 ilkokul, 20 ortaokul, 20 lise ve 40 bilişim teknolojileri öğretmeni olmak üzere toplam 120 öğretmenin eğitim alacağı proje, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Teknik Destek Programı kapsamında kabul edildi. GEKA’nın projeye verdiği destek 31 bin TL tutarında olup; okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğretmenlerine 5 gün süre ile temel kodlama eğitimi, bilişim öğretmenlerine ise 10 gün süre ile ileri düzey kodlama eğitimleri verilecek. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile GEKA arasında ‘21.Yüzyılı Kodluyoruz’ projesinin protokolü imzalandı. Pamukkale Üniversitesi Teknokent’te bulunan GEKA’da gerçekleştirilen imza törenine; İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve GEKA Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan katıldı.

“120 ÖĞRETMENİMİZE KODLAMA VE ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ VERİLECEK”
Projenin imza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Teknik Destek programı kapsamında kabul edilen ‘21. Yüzyılı Kodluyoruz’ alı proje ile ilimizdeki farklı branşlardan ve seviyelerden 120 öğretmenimize kodlama ve robotik kodlama eğitimi verilecektir. Verilecek olan bu eğitimle 21. Yüzyıl becerilerinden olan ve Endüstri 4.0 devrimiyle sanayinin ihtiyaç duyduğu kalifiye personel istihdamına katkıda bulunmak ve TR32 bölgesinin işgücü, eğitim ve teknolojik açıdan kalkınmasına katkıda bulunmak hedeflenmektedir. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bölgemizdeki eğitim kalitesinin artırılması ve kurumsal kapasitemizin geliştirilmesi açısından dünya ile rekabet edebileceğimiz alanlardaki eksikliğimizin giderilmesi için bu projeyi yürütmek bu konuda atılmış önemli bir adım olacaktır” dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193