GEKA’nın 120’nci Yönetim Kurulu Toplantısı Denizli’de yapıldı

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) 120’nci Yönetim Kurulu Toplantısı Denizli Valiliği ev sahipliğinde ve Muğla Valisi Esengül Civelek başkanlığında gerçekleştirildi.

GEKA’nın 120’nci Yönetim Kurulu Toplantısı Denizli’de yapıldı

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) 120’nci Yönetim Kurulu Toplantısı Denizli Valiliği ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya; GEKA Yönetim Kurulu Başkanı Muğla Valisi Esengül Civelek, Denizli Valisi Hasan Karahan, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Aydın Sanayi Odası Başkanı Mustafa Ercan ile GEKA Genel Sekreter vekili Özgür Akdoğan katıldı. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştirilen Muğla Valisi Esengül Civelek, sözlerine önümüzdeki 2 yıl boyunca GEKA Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini icra edecek olan Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yunus Şahin’i ve Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci’yi tebrik ederek başladı.

BÖLGEDEKİ PAYDAŞLARA DAVET

Bölge kalkınmasına yön verecek çalışmaları planlamak üzere Denizli’de toplandıklarını belirten Vali Civelek; “Genel sekreterliğimiz tarafından ajansımızın son dönemde gerçekleştirdiği faaliyetler ve gelecek dönem yapılacak çalışmalarla ilgili ayrıntılı bilgi alacağız. Bölgenin kalkınması ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılması, yenilik ve girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesi, bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesine katkı sağlayacak projelerin fizibilite çalışmalarının desteklenmesini amaçlayan Fizibilite Desteği Programı için son dönemde ajansa başvurusu yapılan projeler genel sekreterlikçe Yönetim Kurulumuzun onayına sunulacaktır. Bu vesileyle ajansımızın kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik yürüttüğü 2019 yılı Teknik Destek Programı ve Fizibilite Desteği Programları’nın başvuruya açık olduğunu belirterek bölgedeki tüm paydaşlarımızı bu desteklerden etkin bir şekilde faydalanmaya davet ediyoruz” dedi.

“ALACAĞIMIZ KARARLAR BÖLGEMİZE VE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN”

Toplantının detaylarına ilişkin bilgiler aktaran Vali Civelek, şunları söyledi: “Ajansımız birimlerinin 2019 yılının ilk 6 aylık dönemine dair faaliyet raporları yönetim Kurulumuza sunulacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğümüz tarafından gönderilen 2020 yılı çalışma usul ve esasları incelenerek 2020 yılı Çalışma Programı ve Bütçesi ile ajansımız tarafından önümüzdeki yıl katılım sağlanması planlanan etkinlikler Yönetim Kurulumuzca istişare edilecek ve karara bağlanılacak. Ayrıca ajansımızın 4-7 Eylül 2019 tarihlerinde İstanbul’da bölgemizdeki öncü gıda firmalarıyla birlikte katılacağı World Food İstanbul- Uluslararası Gıda Fuarı için gerçekleştirilen hazırlık çalışmalarını da gözden geçireceğiz. Toplantımızda alacağımız kararlarımızın bölgemiz ve ülkemiz için hayırlı ve başarılı olmasını dilerim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER