GELECEĞİN BİLİM ADAMLARI YETİŞTİRİLECEK

GELECEĞİN BİLİM ADAMLARI YETİŞTİRİLECEK

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Denizli Valiliği Denizli Merkezde ve 19 ilçede eğitime destek vermeye devam ediyor. Denizli’deki bir çok hayırseverinde katkıda bulunacağı, öğrencileri geleceğe hazırlamak için 50 Okula 50 Laboratuvar Kampanyası “Geleceğin Bilim Adamlarını Birlikte Yetiştirelim” projesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Denizli Valiliği ve Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün öncülük ettiği, 50 Okula 50 Laboratuvar Kampanyası “Geleceğin Bilim Adamlarını Birlikte Yetiştirelim” projesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Projeye göre Denizli’de ve 19 ilçede laboratuvarı olmayan ve eski olan 50 okula modern sınıflar kazandırılacak. 1 yıl içinde tamamlanması beklenen proje için Denizlili hayırseverlerinde büyük destek verdiği bildirildi. Toplam 2 Milyon 250 Bin TL tutacak olan laboratuvarların her birinin 45 Bin TL’ye mal olacağı açıklandı.

OĞUZ: “GELİN BİLİM ADAMLARINI BERABER YETİŞTİRELİM”
Proje hakkında bilgiler veren Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; " Eğitimin hayatımızda önemli bir yeri var. Valimiz Hasan Karahan Denizli’ye geldiğinden bu yana güzel çalışmalar yaptık. Okullarda eksik olan laboratuvarlar var. Geleceğe daha güzel yön vermek için çocuklarımız için 50 okula 5o proje ile yola devam ediyoruz. Mevcut okullara 30 yeterli olabilir am daha fazla çalışmak istiyoruz. Modern bir şekilde bu yerler yapılacak. En yakın zamandaöğrenci ve öğretmenlere sunmak istiyoruz. Öğretmen arkadaşlar ile görüştük. Genel olarak okullarında kütüphane ve projeye olan okullar bir adım önde. Geleceğin bilim adamlarını yetiştirmek için destek istiyoruz. Hayırseverlerimizin desteğine ihtiyacımız var. Bu işe varım diyenler var. Protokolleri imzalayacağız. Başta Denizli Valimiz HasanKarahan ve Denizli’mizdeki hayırseverlere teşekkür ediyorum. Gelin hep birlikte bilim adamlarını birlikte yetiştirelim” ifadelerini kullandı.

VALİ KARAHAN: “LABORATUVAR ÜSTÜNLÜK SEBEPLERİNDEN BİRİ”
Proje hakkında açıklamalarda bulunan Denizli Valisi Hasan Karahan, “ Milli Eğitim Müdürümüz gerekli çalışmaları yapıyor. Kütüphane ve laboratuvar bir üstünlük sebeplerinden bir tanesi. Bu yüzden eksik olan okullarımızı tamamlamak istiyoruz. Bu kampanyada bu yüzden hayata geçirildi. Denizli eğitim konusunda iyi durumda. Pek çok alandan destek geliyor. Şu anda kampanya hedefine ulaşmış durumda. Birkaç eksik var onlarda yakın zaman içerisinde tamamlanacak. Bir laboratuvarın maliyeti 45 Bin TL’yi buluyor ama oradan da çocuklarımız yetişiyor. Dersi daha iyi kavrıyorlar. Eğitimcilerimizin desteğini bekliyoruz. Orta okul ve lise okullarımız bu projelerden faydalanacak. Şu anda iddialı bir konumdayız. Denizli’de eğitim daha iyi olacak buna inanıyorum. Projeye destek veren ve mesai harcayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER