“Geleceğin mimarı öğretmenlerimizi memnun ve mutlu etmemiz lazımdır”

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; 24 Kasım Öğretmenler günü sebebiyle yayınladığı mesajında, “Her şeyden önce geleceğin mimarı öğretmenlerimizi memnun ve mutlu etmemiz lazımdır. Bizler de hiç şüphesiz bunun için var gücümüzle çalışmaktayız. “ dedi.

“Geleceğin mimarı öğretmenlerimizi memnun ve mutlu etmemiz lazımdır”

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Öğretmekten ziyade, yetiştiren, eğiten, öğrencisinin içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen, insan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen, ideallerini asla kaybetmeyen, dünyadaki gelişmelere bigâne kalmayan öğretmenlerimiz sayesinde bu ülkenin geleceğinin çok daha aydınlık olacağını vurgulayan Başkan Filiz; “Bu anlamlı günde, büyük özverilerle bizleri yetiştiren öğretmenlerimizi saygıyla ve minnetle yad ediyoruz” dedi.

Başkan Filiz mesajında devamla şu ifadelere yer verdi:

“İnsanoğlunun hayatının her safhasında -doğumdan ölümüne kadar olan bütün dönemlerinde- ihtiyaç duyduğu en önemli şey eğitim ve öğretimdir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) ‘in ifadesiyle “Beşikten mezara kadar ilim tahsil edin” sözü bu hususu ne kadar da güzel özetlemektedir. Öğretmenlik mesleği Peygamber mesleğidir. Çünkü bu ümmetin ilk öğretmeni Rasulullah Efendimizdir. O’na bu görev, bizzat Allah tarafından Kur’an’ı kerimin Alak suresinin ilk inen ayetlerinde; “ ( Ey Muhammed) Yaratan Rabbının adıyla oku!” buyrularak verilmiştir. Sevgili Peygamberimiz de, öğrenmeye, öğretmeye ve ilme verdiği önemi uygulamalarıyla öne çıkarıp örnek olduğu gibi, birçok hadisi şerifiyle de, insanları bu yola teşvik etmiştir. Günümüzde eğitim, bir gelecek, bir vizyon ve bir beka meselesidir. Toplumun her alanında köklü değişiklikler gerçekleştirmenin ve verimliliği artırmanın ön şartı, eğitime gereken önemin verilmesidir. Almış oldukları ilmi insanlara aktararak milletlerin geleceğini belirleyen, bireyleri toplumla buluşturan ve onlara sosyal bir kimlik kazandıranların başında gelen öğretmenlerimize bu konuda çok büyük görevler düşmektedir. Çünkü iyi yetişmiş bir öğretmen, tüm imkansızlıklara rağmen sınıfı, okulu ve hatta bölgesini değiştirebilecek bilim ve irfan ordusunun kahraman bir kumandanıdır.” Dedi.

Başkan Filiz mesajında saha sonra şunları söyledi:

“Geleceği aydınlık ve daha müreffeh bir Türkiye ancak; kendisini daima yenileyen öğretmenlerimizin, en son ve yeni bilgilerle donatacağı çocuklarımız ve gençlerimiz sayesinde şekillenecektir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği gibi, ‘Milletleri kurtaranlar, yalnız ve ancak öğretmenlerdir ve yeni nesil Öğretmenlerin eseri olacaktır.’ Türkiye’mizin bugün dünyanın güçlü ve saygın devletlerinden biri haline gelmesindeki en önemli paylardan biri, hiç şüphesiz, fedakâr, cefakâr öğretmenlerimize aittir.  Millet olarak belirlediğimiz amaçlara gidebilmemizin yolu, hızı ve kalitesi; doğal olarak öğretim kadromuzun niteliği ve huzuru ile yakından alakalıdır. Her şeyden önce geleceğin mimarı öğretmenlerimizi memnun ve mutlu etmemiz lazımdır. Bizler de hiç şüphesiz bunun için var gücümüzle çalışmaktayız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER