Geleceğin Okul Modelleri ‘Okuyan Denizli’ Projesiyle Hayat Bulacak

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tüm okul kademelerinde ‘Okuyan Denizli’ projesi hayata geçirilmişti. İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici; “Projemizle, kitap okuma alışkanlığını bir hayat felsefesi hâline getiren geleceğin okul modellerinin oluşturulması hedeflenmektedir” dedi.

Geleceğin Okul Modelleri ‘Okuyan Denizli’ Projesiyle Hayat Bulacak

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tüm okul kademelerinde ‘Okuyan Denizli’  projesi hayata geçirilmişti. Proje öğrencilerin, öğretmenleri rehberliğinde evlerinde ders saatlerinin dışında aileleriyle birlikte okuma, yazma, dinleme, konuşma ve uygulama etkinliklerini içeriyor. Proje kapsamında Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu’nda etkinlik yapıldı. Etkinlikte sergisi ve ödül töreni yapıldı. Programa; Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Taşkın Osman Yıldız, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

“Kitap okumayı hayat felsefesi haline getirmek istiyoruz”

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici programda yaptığı konuşmasında; “İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm okul kademelerimizde okuma ve yazma çalışmalarına büyük önem vermekteyiz. Okuyan Denizli Projesi, okuma ve yazma çalışmalarına verdiğimiz önemi ortaya koyan bir projedir. Projemizle, kitap okuma alışkanlığını bir hayat felsefesi hâline getiren geleceğin okul modellerinin oluşturulması hedeflenmektedir. Söz konusu hedefe ulaşmak amacıyla tarihi, doğal ve kültürel özellikleriyle ülkemizin önemli şehirlerinden biri olan Denizli bağlamında okul, aile ve öğrenci çerçevesinde kitap okuma faaliyetleri ve etkinlikleri gerçekleştirilmektedir. Projemizde, okuma faaliyetleriyle etkinliklerin, mümkün olduğunca ders saatleri dışında, evlerde yapılması planlanmaktadır. Okul yönetimleri, kendi imkân ve koşullarını göz önüne alarak planlamalarını yapmaktadırlar. Haftanın her günü için bir kitap okuma saati planlaması ve haftada en az bir etkinlik olmak üzere, haftalık kitap okuma etkinliklerinin gerçekleştirildiği projemiz, Milli Eğitim Bakanlığı 2023 vizyonu ve öğretim programının doğrultusunda uygulanmaktadır. Denizlimizde bütün okullarımız, Okuyan Denizli Projesi ile ilgili olarak çok güzel çalışmalara imza atmaktadır. Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu da idarecisi, öğretmeni, öğrencisi ve velisiyle projemizi en üst noktalara ulaştırmayı hedefleyen güzide okullarımız arasında yer almaktadır. Bizler geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de bedenen, ruhen ve fikren kendini geliştirmiş nesiller için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Kitap okuma etkinliği yapıldı

Öğrenciler, Denizli Okuyor Projesi kapsamında aileleri ile birlikte kitap okuma etkinliği yaptı. Programın devamında protokol üyeleri, anaokulu velilerince yapılan kitap afiş sergisini gezdi. Son olarak afiş yarışması ve veliler arasındaki kitap okuma etkinliği ödül töreni yapıldı. Veliler ödüllerini protokolden aldı.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2021, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER