Geleceğin yazarları mezun oldu

Pamukkale Üniversitesi Çocuk ve Gençlik Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (PAÜ Çocuk Üniversitesi’nin) düzenlediği ‘Bugünün Yazanı Geleceğin Yazarı! Eğlenceli Yaratıcı Yazma’ isimli toplamda 6 hafta süren eğitimlerin sonunda, katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

Geleceğin yazarları mezun oldu

Pamukkale Üniversitesi Çocuk ve Gençlik Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (PAÜ Çocuk Üniversitesi’nin) düzenlediği ‘Bugünün Yazanı Geleceğin Yazarı! Eğlenceli Yaratıcı Yazma’ eğitimleri sona erdi.

Toplamda 6 hafta süren eğitimlerin sonunda sertifikaları töreni düzenlendi. PAÜ Eğitim Fakültesi Engin Aksel Konferans Salonu’nda düzenlenen sertifika törenine; PAÜ Çocuk ve Gençlik Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Doç. Dr. Fatma Taşkın Ekici, yönetim kurulu üyeleri, öğretim üyeleri, eğitmenler ve eğitime katılan çocuklar ile aileleri katıldı. Törende konuşan Doç. Dr. Fatma Taşkın Ekici, eğitime katılan çocukların bu atölye sürecinde yaptıkları farklı yazma etkinlikleriyle çocukların her aşamada aktif rol aldıklarını, sonunda birer masal veya hikâye yazdıklarını, çocukların yazdıkları bu eserleri ve yazılarıyla ilgili kendi çizdikleri resimlerin bir kitapçıkta toplanacağını söyledi.

Çocukların bu atölye çalışmaları sonunda İlk kez basılı sanatsal bir ürün ortaya çıkarma ayrıcalığını yaşayacağını ifade eden Doç. Dr. Ekici, bu kitapçık basımıyla da kalıcı bir eserle özgüvenlerinin destekleneceğini dile getirdi. Konuşmaların ardından eğitime katılan tüm çocuklara sertifikalarını, Doç. Dr. Ekici, Müdür Yardımcıları Doç. Dr. Feryal Beykal Orhun ve Öğretim Görevlisi Havva Ergür ile Yönetim Kurulu Üyeleri; Prof. Dr. Süleyman İnan, Dr. Öğretim Üyesi Esin Turan Güllaç, Dr. Öğretim Üyesi Eda Duruk tarafından takdim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER