GELENEK BOZULMADI; ERDOĞAN'IN KÖRFEZ ZİYARETİNDE ZEYBEKCİ DE VAR

GELENEK BOZULMADI; ERDOĞAN'IN  KÖRFEZ ZİYARETİNDE ZEYBEKCİ DE VAR

Bakan Zeybekci’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yurtdışı gezilerine dahil olması adeta bir gelenek haline geldi.. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Körfez Ülkeleri programı kapsamında Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar’a ziyaret gerçekleştirdi.  Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’la  birlikte yine Denizlili Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de eşlik etti.

ERDOĞAN’IN KÖRFEZ ÜLKELERİ ZİYARETİNDE BAKAN ZEYBEKCİ DE VAR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Körfez Ülkeleri programı kapsamında Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar’a ziyaret gerçekleştirdi.  Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’la  birlikte yine Denizlili Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı körfez ülkeleri ziyaretleri kapsamında gittiği Cidde Kral Abdülaziz Uluslararası Havalimanı Kraliyet Terminalinde Mekke Emiri Prens Halid el-Faysal karşıladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez ülkeleri ziyaretleri kapsamında temaslarda bulunmak üzere Suudi Arabistan’ın ikinci büyük kenti Cidde’ye geldi. Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ile bir araya geldi.  Erdoğan’ın heyetler arası görüşmenin ardından Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ı kabul etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN İKİNCİ DURAĞI  KUVEYT
Suudi Arabistan’daki resmi temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuveyt’e geçerek Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile görüştü.  Kuveyt Uluslararası Havalimanı Emirlik Terminali'ne gelişinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah tarafından karşılandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile Dar Salwa Sarayı'nda bir araya geldi.

Karşılamada Başbakan Şeyh Cabir Mübarak Hamad el Sabah, Başbakan 1. Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Sabah Khaled Hamad el Sabah, Türkiye'nin Kuveyt Büyükelçisi Murat Tamer ve Kuveytli yetkililer de hazır bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ÜÇÜNCÜ DURAĞI KATAR OLDU
Resmi temaslarda bulunmak üzere Katar'a geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad El Sani ile baş başa görüşme gerçekleştirdi.  Suudi Arabistan ve Kuveyt ziyaretlerini tamamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere Katar'a geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad El Sani ile ikili görüşme gerçekleştirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221