Geleneksel Aşure ve Keşkek Günü bu yıl da yapıldı

Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı, Muharrem Ayı kapsamında organize ettiği Geleneksel Aşure ve Keşkek Günü’nü bu yıl da gerçekleştirdi. Geleneksel Aşure ve Keşkek Günü’nde yaklaşık 2 bin kişilik aşure ve keşkek ikramı yapıldı.

Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı (PASVAK) bağışçıları, Muharrem Ayı kapsamında organize edilen Geleneksel Aşure ve Keşkek Günü’nde bir araya geldi. PASVAK merkez binasında yapılan Geleneksel Aşure ve Keşkek Günü’ne; PASVAK’ın Başkanı Prof. Dr. Bülent Topuz’un yanı sıra, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Avrasya Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği (AYSİAD) Başkanı Mahmut Catlık, AYSİAD Başkan Yardımcısı Erol Akça ve davetliler katıldı. Yaklaşık 2 bin kişilik aşure ve keşkek ikramının yapıldığı etkinlikte konuşan PASVAK’ın Başkanı Prof. Dr. Bülent Topuz; “PASVAK’ta aşure ve keşkek, geleneksel hale geldi. Bugün de geniş bir katılım var. Yemenin içmenin de lezzetli ve güzel olduğu bir ortam oluştu. Bir mesajla bin 500-2 bin kişilik bahçemizi dolduracak şekilde bağışçılarımız geldi. Hep birlikte bir iş yapıyoruzun tanımı bu. Onlar burada olmaktan mutlu, biz onları burada görmekten mutluyuz. Bir de denetim yapmışlar gibi oluyorlar. Sonradan geri bildirimler de oluyor. Olumsuz olanları olumluya çevirmeye çalışıyoruz. Olumlu olanlarla da mutlu oluyoruz” dedi.

PASVAK, TOPLUMUN HER KESİMİNİN TEMSİL EDİLDİĞİ KURUM

PASVAK hakkında da konuşan Prof. Dr. Topuz; “Biz, bağımsız, bağlantısız, siyasi, ticari ve ideolojik bir amacı ile hedefi olmayan bir kurumuz. İnsanlar da bunun farkında. İnsanlar burada her kesimi görebileceklerinin farkındalar. Bu da bir fark yaratıyor. Burası herkesi davet edip, herkese kucak açan bir kurum. Alan el de çeşitli, veren el de çeşitli. Bizim yönetim de çeşitli. Bizim yönetimimiz, seçim olup 4 farklı partiye oy çıksa ben şaşırmam. Bu da otomatik denetimi, oto kontrolü getiriyor. Aynı zihin yapısında bir araya geldiğiniz zaman farkında olmadan bir tarafa evrilip gidiyorsunuz. Biz hep birbirimizi siyasi, ticari ve ideolojik anlaşılmasın diye denetliyoruz. Bunun da neticesinde hem alan el hem veren el hem de yönetim açısından toplumun her kesiminin temsil edildiği bir kurum oluyor” şeklinde konuştu.

“PASVAK’LA GURUR DUYUYORUZ”

PASVAK’la gurur duyduklarını ifade eden AYSİAD Başkanı Mahmut Catlık; “Denizli halkı PASVAK’a inanılmaz şekilde inanıyor, güveniyor ve yapmış olduğu çalışmalarla gurur duyuyor. Baktığınız zaman 2 binin üzerinde ihtiyaç sahibine öğle ve akşam olmak üzere yemekleri gidiyor. İnsanlar kurbanlarını bağışlıyorlar. Çünkü bunları görüyorlar. Direk ihtiyaç sahiplerine ulaşıldığını görüyorlar. PASVAK’a çok inanıyorlar. Bizler de dışarıdan misafirlerimiz geldiğinde mutlaka buraya getiriyoruz, burada yapılanları anlatıyoruz ki, diğer illere de örnek olsun. Birleştirici gücünü siz de görüyorsunuz. İnsanların burayı ne kadar inandığını görüyorsunuz. PASVAK’la gurur duyuyoruz. Emeği geçen herkese gönül dolusu teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

“BİRLİK VE BERABERLİK, DENİZLİ’NİN RUHUNDA VAR”

Birlik ve beraberliğin Denizli’nin ruhunda olduğunu ifade eden AYSİAD Başkan Yardımcısı Erol Akça, şunları kaydetti: “İnsanların ne kadar ilgi gösterdiğini görüyorsunuz. Böyle bir hayır kurumunun hem yanında olmak hem desteklemek hem de aynı görüşü paylaşabilmek için buradayız. Bu vesileyle uzun zamandır görmediğimiz arkadaşlarımızı görmüş olduk. PASVAK’ın düzenlemiş olduğu keşkek ve aşure gününde sevdiklerimizle beraberiz.”

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2022, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER