GELENEKSEL OYUNLAR TAVAS'TA HAYAT BULDU

GELENEKSEL OYUNLAR TAVAS'TA HAYAT BULDU

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunları, Tavas Spor Stadyumu’nda düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’nde hayat buldu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle unutulmaya yüz tutmuş Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği, Tavas Spor Stadyumu’nda yapıldı. Tavas Kaymakamı Recep Öztürk ve Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol’un katıldığı oyun şenliği heyecanlı ve eğlenceli bir ortamda gerçekleşti. Düzenlenen şenlikte öğrenciler; yağ satarım, bal satarım, mendil kapmaca, yakan top, fare sek sek oyunlarıyla doyasıya eğlendiler.

“ÇOCUKLARIMIZI EKRAN BAŞINDAN OYUN ALANLARINA İNDİRMELİYİZ”
Çocukların oyunlarına ve coşkularına ortak olan Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, “Çocuklarımız artık oyun dendiği zaman yalnız telefon ve tablet akıllarına geliyor. Çocuklarımızı ekran başından oyun alanlarına indirmeliyiz. Kültürümüzün önemli bir parçası olan sokak oyunlarımızı çocuklarımıza tekrar aşılayarak onları geleceğe daha sağlıklı yetiştirmek istiyoruz. Çocuklarımızın arkadaşlık bağlarının kuvvetlenmesini, düşünme yoluyla kendilerini keşfetmelerini sağlamak için bu tür faaliyetlerimiz artarak devam edecek” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER