Gemlik Kaymakamı Kemal İnan isyan etti

Denizli'de 15 yaşındaki oğlu bıçaklanarak öldürülen Bursa'nın Gemlik İlçesi Kaymakamı Kemal İnan, oğlunun Samsun'daki cenaze töreninde cami önünde tabutun başında gözyaşı dökerek suç işleyenlerin serbest kalmasına isyan etti ve suçluların cezalarını çekmesi için tutuklanmalarını istedi. 15 yaşındaki oğul İnan, gözyaşları içinde toprağa verildi.

Gemlik Kaymakamı Kemal İnan isyan etti

Denizli'nin Pamukkale İlçesi'nde meydana gelen olayda, Gemlik Kaymakamı Kemal İnan'ın oğulları Safa Akif İnan ve Ahmet Burak İnan bıçaklandı, diğer oğlu Mehmet Buğra İnan ise darp edildi.

Hastaneye kaldırılan kaymakamın 3 çocuğundan 15 yaşındaki Safa Akif İnan hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Safa Akif İnan'ın cenazesi Samsun'un İlkadım İlçesi Kılıçdede Mahallesi'nde bulunan dede evine getirildi ve burada alınan helallikten sonra cenaze Kılıçdede Camii'ne götürüldü.

“ÇOCUĞUMU KORUYAMADIM”

İkindi namazını vakti beklendiği sırada cami avlusundaki oğlunun tabutu başında gözyaşı döken Kaymakam Kemal İnan, “Birinci suçu işliyor, ikiyi işliyor yine tutuklanmıyor. Üçü işliyor yine tutuklanmıyor kanun öyle. Ya kardeşim suç işleyenleri adet haline getirmiş insanları tutuklayın. Adam suç işlemeyi alışkınlık haline getirmiş. Hakim karar versin suç işleyen tutuklansın. Zararlı hale gelmiş. Dövüşmek mi istiyor? Herkes yumrukları ile dövüşsün. Bıçakla, sapla, kazma ile olur mu? Onunla dövüşen tutuklanacak, bunu bilecek. Yok arkadaş. Adam bıçakla da saldırır tutuklanmıyor, kazma kürekle de saldırıyor. ‘Efendim ölmedin’ ya diyorlar. Ölmediysen sorun yok. Devlet olarak; ‘Bu çocukların ellerinde bu bıçakların ne işi var?’ demiyoruz.

İlk kez hayatımda ölüm bana güzel göründü. Çocuğumu koruyamadım. Milletin çocuğunu nasıl koruyacağım? Demezler mi 'kendi çocuğunu koruyamadı. Kendi çocuğuna faydası olmadı.' Böyle bir şey olur mu? Gazetede okudum; ‘35'inde tutuklandı’ diyor. Bu devlet 35'ine kadar nasıl müsaade eder. İkincisinde tutuklansın, üçüncüsünde tutuklansın kardeşim. Ya nasıl bir şey bu ya? Küçük küçük suçlar ama adam suç makinesi. Bizim görevimiz toplumu korumak, suçluyu değil kardeşim. Toplumun hakkını bırakmışız, toplumun huzurunu bırakmışız. Suçluyu nasıl koruruz ve rahat ettiririz. Aman hiç kimseyi içeri almayalım devam etsinler dert bu. Rahat etsinler. Yargıtay 10 senede noktalasın. 10 sene suç işlesinler. Suç işleyenleri alışkanlık hale getirenleri artık dolaştırmamamız lazım. Suç işlemeyi alışkanlık haline getirenleri dolaştırmamamız lazım. Birinci de tamam anladık, ikici de baktın tutuklansın" diye isyan etti.

Safa Akif İnan'ın cenazesi Samsun'un İlkadım ilçesi Kılıçdede Mahallesi'nde bulunan dede evine getirildi. Burada helallik alınmasından sonra cenaze Kılıçdede Camisi'ne götürüldü.

Cenaze törenine Samsun Valisi Osman Kaymak, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Erkan Aksu, kaymakamlar, İnan ailesi ve vatandaşlar katıldı. 

İkindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Safa Akif İnan'in cenazesi Asri Mezarlığında gözyaşları içinde toprağa verildi. Kaymakam Kemal İnan oğlunun tabutunu uzun süre taşıdı. 

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2019, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER