Gemlik Kaymakamı’nın oğlunun cinayetinde 'sakız' detayı

Denizli’de öldürülen Bursa’nın Gemlik ilçesi kaymakamının 15 yaşındaki oğlunun cinayetinin detayları ortaya çıktı.

Gemlik Kaymakamı’nın oğlunun cinayetinde 'sakız' detayı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde Bursa’nın Gemlik ilçesi kaymakamının oğlu Safa Akif İnan (15) karıştığı bıçaklı kavgada yaşamını yitirdi. İki şahsın da yaralandığı kavgada gözaltına alınan 18 yaşından küçük 8 şüphelinin 5’i tutuklandı. Diğer 3 şüpheli de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Edinilen bilgiye göre, kız meselesinden dolayı B.Ç. ve Safa Akif İnan tartıştı. İkili bir araya gelince. Safa Akif İnan’ın abileri iki tarafı da uzlaştırdı. Bu kez olay yerine motosiklet ile gelen bir grup ile kaymakamın çocukları arasında tartışma başladı.

Bıçaklama olayı, ‘sakız çiğneme’ sözünden başladı

Safa Akif İnan’ın kız arkadaşından dolayı sosyal medya da tartıştıklarını ve buluşmak için konuştuklarını belirten B.Ç. (14), “Biz konuştuk ve kavga etmeden anlaştık. Bu sırada olay yerine tanımadığım grup geldi. Onlar tartışmaya başlayınca biz hemen bir arkadaşım ile oradan uzaklaştık. Bıçaklayan çocukların hiçbirini tanımıyorum. Biz konuşup, her şeyi halletmiştik” dedi.

Olaya tanık olan diğer çocuklar ise verdikleri ifadelerde, “B.Ç. ile Safa konuştular. Safa’nın abileri araya girdi, iki tarafı uzlaştırdı. Safa arkadaydı. Bir kişi onu tutuyordu. Bu sırada K.E.’nin arkadaşları 3-4 kişi motosiklet ile geldi. Biri sakız çiğniyordu. Karşı gruptan biri ‘Sakız çiğneme’ gibi sözler söyledi. Biri küfür etti. İki grup birbirine girdi. Sonradan gelen, isminin B.K. olduğunu öğrendiğimiz kişi elinde bıçak ile kavga edenlerin etrafından dolaştı. Safa’nın abilerinden birini bacağından bıçakladı. Bıçağı sokup çıkardıktan sonra Safa’ya doğru yöneldi. Biz hemen oradan kaçtık. Safa’nın bıçaklanma anını görmedik” ifadelerine yer verdi.

“Kendimi korumak için bir kere sokup çıkarttım”

Olay esnasında Ahmet Burak İnan’ı bıçakladığını kabul eden B.K .(16), “Sakız çiğneme yüzünden kavga çıktı. Cebimdeki çakıyı çıkarıp bana vuran şahsın sol bacağına, kendimi korumak için bir kere sokup çıkardım. Bu sırada K.E. belinden tahta saplı ekmek bıçağını çıkardı. ‘Polisler geliyor’ diye bağırılınca kaçmaya başladım. K.E.’nin bıçağı herhangi birine salladığını görmedim” diye konuştu.

Denizli eski Vali Yardımcısı, Gemlik Kaymakamı Kemal İnan’ın ikiz çocuklarından Ahmet Burak İnan'ın verdiği ifade de ortaya çıktı. 

"B.Ç., ‘birbirimizden özür dileyelim’ dedi" 

Kardeşi Safa ile B.Ç.’nin sosyal medyadan konuştuğunu duyunca, ikizi Mehmet Buğra’nın B.Ç.’yi telefonda aradığını söyleyen Ahmet Burak İnan, “Amfi park yanına konuşmak amacıyla çağırdı. B.Ç. ve arkadaşları geldi. O an için ellerinde hiçbir şey yoktu. Biz de arkadaşlarımız ile birlikte yanlarına gittik. Kardeşim Mehmet Buğra ile birlikte B.Ç.’ye hitaben, ‘Neden olaylar bu şekilde uzadı. Siz bizden küçüksünüz. Biz size dokunamayız. Bu işi kavga etmeden halledelim’ dedi. B.Ç. de bize hitaben, ‘O zaman birbirimizden özür dileyelim. Bu iş burada bitsin’ dedi. Tam aramızda anlaşmışken, onların yanına isimlerini bilmediğim 5-6 kişi geldi. Grupta bulunan ismini sonradan öğrendiğim A.S.K., çantasında bulunan, keskin tarafını görebildiğim bıçağı çıkartarak, kardeşim Safa’ya doğru koştu. Bıçağı sallamaya başladı. A.S.K.’nin kardeşimi göğüs kısmından bıçakladığını gördüm. Buna müdahale etmek istediğim sırada, aynı şahıs benim arkamdan gelerek sağ kalça kısmımdan iki ayrı yerden bıçakladı” diye konuştu. 
Kavganın diğer tanıklarından Mehmet Buğra İnan ise ifadesinde, “Biz amfi parkta grup ile buluştuk. Ben gruba hitaben, ‘Arkadaşlar dağılın. Daha yaşınız küçük, burada kavga etmeye çalışmayın’ dedim. B.Ç. ve yanında gelen arkadaşları dağılmaya başladı. O arada daha önceden görmediğim iki erkek şahıs geldi. Tahmini yaşları 18 yaşından büyüktü. Geldiklerinde beni ve arkadaşlarımı tehdit etmeye başladılar. Daha sonra A.S.K. isimli çocuk, hızlı adımlarla kardeşim Safa’ya doğru gelmeye başladı. Elindeki koyu renkli çantadan, kesici alet kısmını gördüğüm bıçak çıkardı. Safa’ya doğru koşmaya başladı. Ben de A.S.K.’ye bıçağı indirmesini söyledim. O esnada tam göremediğim kişi bana vurdu. Vurmasıyla yere düştüm ve kargaşada olayın geri kalan kısmını görmedim” şeklinde konuştu. 

“Sakız çiğnediği için laf attı” 

K.E. ise ifadesinde, “Ben B.'nin telefonundan, maktulün abisi ile görüştüm. Bu konu ne diye sorduğumda bana, küfürle cevap verdi. Sonrasında grubun yanında gittik. Karşı taraf bizi ‘Sizi öldürürüz’ şeklinde tehdit ederek B.Ç.’nin üzerine yürümeye başladılar. Bizim peşimizden gelen çocuklardan bir tanesi A.S.K.’yi arayarak çağırdı. Benim bundan haberim yok. Olay o esnada aslında yatışmıştı. A.S.K., B.K. olay yerine geldi. Bizim yanımızda bulunan K. isimli bir çocuk sakız çiğnediği için karşı taraf laf attı. İ.S. de maktulün kafasına doğru tekme attı ve olay bu şekilde başladı. Karşı taraftan uzun boylu sakallı birinin üzerinden yere bıçak düştü. O bıçağı B.K. yerden aldı. Safa’nın karın bölgesine doğru sapladı. Ben net bir şekilde bıçaklayanın B.K. olduğunu gördüm” dedi. 

“Sakız çiğneme dediler” 

Suça sürüklenen çocuklardan B.K. ise ifadesinde, “Amfi parkta, K.E., A.S.K. ve tanımadığım 5-6 kişi vardı. Karşılarında da yine tanımadığım yaklaşık 10 kişilik grup vardı. Biz K.E. ile A.S.K.’nin yanına gittik. O sırada K.B. sakız çiğniyordu. Karşı gruptan yaşı büyük bir çocuk K.B.’ye küfürle hitap ederek, 'sakız çiğneme' dedi. Hepimize küfürlü konuştu. Sonrasında İ.S.’yi karşı grup aralarına alarak dövmeye başladı. O esnada biri bana yumruk attı. Ben de bunun üzerine arka cebimde bulunan bıçağı çıkartıp, bana vuran şahsın sol bacağına bir kere sokup çıkardım. K.E.’ye belindeki ekmek bıçağını çıkartmış. Ama K.E.’nin birine hamle yaptığını görmedim” diye konuştu. 

B.Ç: "Biz özür dileyip anlaştık" 

B.Ç. ise ifadesinde, taraflar ile özür dileyerek anlaştıklarını söyledi. Daha sonra olay yerine tanımadığı K.E.'nin arkadaşları olan şahısların geldiğini belirterek, "İki grup birbirlerine küfür ederek kavga etmeye başladı. Ben yanımdaki arkadaşımı tutup geri çekildim. Olay yerine sonradan gelen kişi, elinde bıçak ile Safa'nın abilerinden birisini sol bacağından bıçakladı. Sonra Safa'ya doğru ilerlemeye başladı. Ben o sırada olay yerinden kaçtım. Safa'nın ölümünden dolayı çok üzgünüm. Ben kimseye vurmadım. Kimseyi darp etmedim" şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2019, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER