GENÇ DOKTORUN STAJ İÇİN TERCİHİ CERRAHİ HASTANESİ OLDU

GENÇ DOKTORUN STAJ İÇİN TERCİHİ CERRAHİ HASTANESİ OLDU

Denizli Özel Cerrahi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Arif Süleyman Hatay’ın Amerika’da tıp eğitimi gören oğlu Hüseyin Tolga Hatay, stajı için Denizli Özel Cerrahi Hastanesi’ni tercih etti. Stajını tamamlayan Hatay’a, Hastanenin Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çelik tarafından sertifika verildi.

Denizli’de sağlık alanında öncü isimlerden olan Denizli Özel Cerrahi Hastanesi yeni doktorların yetişmesi adına adeta okul görevi görüyor. Denizli Özel Cerrahi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Arif Süleyman Hatay’ın Amerika’da Biyoloji Lisans Eğitimi alan ve University College Cork’da tıp eğitimi gören oğlu Hüseyin Tolga Hatay, stajı için Denizli Özel Cerrahi Hastanesi’ni tercih etti. Beyin ve Sinir Uzmanı Doç. Dr. Mevci Özdemir’in yanında bir aylık staj sürecini tamamlayan Hatay için; sertifika töreni düzenlendi. Törende Hastanenin Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çelik ve Doç. Dr. Özdemir tarafından genç doktora sertifika verildi.

“ÖĞRENCİLER STAJ İÇİN HASTANEMİZİ TERCİH EDİYORLAR”
Törende konuşan Denizli Özel Cerrahi Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çelik; “Denizli halkına sağlık hizmeti vermeye çalıştığımız gibi, zaman zaman eğitime de katkıda bulunuyoruz. Gerek yurtiçindeki, gerekse yurt dışındaki üniversitelerimizden öğrenciler staj için hastanemizi tercih ediyorlar. Bunun için çok mutlu ve gururluyuz” dedi.

“ÜNİVERSİTELERDE OLMASI GEREKEN BÜTÜN İMKANLAR HASTANEMİZDE MEVCUT”
Hatay’a meslek hayatında başarılar dileyen Beyin ve Sinir Uzmanı Doç. Dr. Mevci Özdemir ise; “Hastanemizde bir üniversitede olması gereken imkanların tamamı mevcut. Hal böyle olunca da öğrenciler staj için hastanemizi tercih ediyorlar. Burası özel bir hastane olduğu için resmi prosedürler çok daha hızlı ilerliyor. Gençler pek çok bölümde birebir eğitim alma imkanı buluyorlar ve doktorluğa adım atmış oluyorlar. Genç meslektaşımız Hüseyin Tolga Hatay’a da önce eğitim hayatında, eğitimini tamamladıktan sonra da meslek yaşamında başarılar diliyorum” diye konuştu.

“MUTLU VE GURURLUYUZ”
Oğluyla gurur duyduğunu söyleyen Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Arif Süleyman Hatay da şunları aktardı: “Tıp bütün dünyada aynı ancak ülkeler arasında bazı farklılıklar olabiliyor. Oğlum yurtdışında okuduğu için Türk hekimlerinin hastaya bakışı ve tıp uygulayışını görmesi açısında stajını Denizli Özel Cerrahi Hastanesi’nde yapması çok iyi oldu. Çok mutlu ve gururluyuz.”

“TERCİHİM; DENİZLİ ÖZEL CERRAHİ HASTANESİ”
Amerika’da 2’nci üniversitesini okuyan ve tatil döneminde staj için babasının da görev yaptığı Denizli Özel Cerrahi Hastanesi’ni tercih eden Hüseyin Tolga Hatay ise duygu ve düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi: “ Yurt dışında tecrübeye çok önem veriyorlar. Özellikle doktorlarla birebir yapılan çalışmalar onlar için çok önemli. Benim de Denizli Özel Cerrahi Hastanesi’ne gelerek Mevci Hocam’la çalışmam üniversite hayatım için büyük katkı sağlayacak. Yurtdışında eğitim veren üniversiteler sadece bir doktor değil, tecrübe ve istek talep ediyorlar. Ben de bunu sağlamak için elimden geleni yapıyorum. Burada staj yaptığım süre içerisinde çok fazla şey öğrendim. Hastanenin bana çok şey kattığını düşünüyorum. Uzmanlık eğitimimi Amerika’da yapmayı planlıyorum. Gelecekte Beyin Cerrahisi ya da Ortopedi alanında ilerlemeyi düşünüyorum. Eğitimimi tamamladıktan sonra durumlara bağlı olarak yurtdışında ya da Türkiye’de mesleğimi yapmaya karar vereceğim. Ancak Denizli’de doktorluk yapmaya karar verirsem tercihim Denizli Özel Cerrahi Hastanesi olacaktır.” 

 

PINAR ÇANKAYA- DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER