GENÇ İSTİKBAL DERGİSİ'NDEN ÖDÜLLÜ YARIŞMA

GENÇ İSTİKBAL DERGİSİ'NDEN ÖDÜLLÜ YARIŞMA

Anadolu Gençlik Dergisi yaşadığımız dünyada sömürü, savaş, salgınlar, iklim krizi, adalet başlıkları adı altında ödüllü Deneme ve Makale yarışması düzenliyor.

Anadolu Gençlik Derneği’nin yayın organı olan  Genç İstikbal Dergisi de, “Hayalini Çiz Geleceğe Yön Ver” sloganıyla çizim ve illüstrasyon yarışması düzenliyor. 9 Nisan 2018 tarihinde başlayan yarışmanın konusu dört başlık altında ‘Dünyamızın Hali: Yoksulluk, Teknoloji Bağımlılığı, Savaşlar ve Göç, Sömürü’ olarak belirlendi. 

Çizim, illüstrasyon, figür ve portre kategorilerinde yapılacak olan yarışmanın birincisine 4 bin TL, ikincisine 3 bin TL, üçüncüsüne 2 bin TL ödül verilecek. Dördüncü ve beşinciye de mansiyon ödülü verilecek olan yarışmada son başvuru tarihi ise 19 Mayıs 2018 olurken katılımcılar, yaptıkları çalışmaları gencistikbal@gmail.com adresine göndererek yarışmaya katılabilecek. Anadolu Gençlik Dergisi’nin Deneme ve Makale yarışmasının ödülü ise birinciye 4 bin, ikinciye, 3 bin, üçüncüye 2 bin, dördüncüye bin tl şeklinde olacak. Son başvuru tarihi 19 mayıs olan bu yarışmaya da agdyaziisleri@gmail.com adresine yazılar gönderilerek yarışmaya katılım sağlanabilecek. 

Anadolu Gençlik ve Genç İstikbal Denizli Dergi temsilcisi Ekrem Çetin, “Genç İstikbal Dergisi 200. kez okuru ile buluşacak. Anadolu Gençlik Dergimiz de 220. kez okuru ile buluşacak. Elbette bu önemlidir. Zira Genç İstikbal ve Anadolu Gençlik Dergisi köklü bir gelenekten neşet ediyor. “Her genç bir yarın demektir” diyerek, aslında yüklendiğimiz misyonu bir sloganla ifade etmiş oluyoruz. Bu bağlamda düzenleyeceğimiz Deneme, Makale, Çizim ve İllüstrasyon Yarışması, geleceği inşa çabamız açısından önemlidir” dedi.  

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER