Genç MAKSİAD’ın temelleri atıldı

Uzun yıllar Denizli’de makine sektörünün gelişime ön ayak olan ve son yıllarda büyük sıçramalar yapmasını sağlayan Denizli Makina Sanayici İşadamları Derneği (MAKSİAD), sektörü geleceğe taşıyacak olan önemli bir örgütlenme girişimini devreye sokarak, kendi bünyesinde Genç MAKSİAD Projesi’ni hayata geçiriyor.

Genç MAKSİAD’ın temelleri atıldı

Denizli Makina Sanayici İşadamları Derneği (MAKSİAD), sektörü geleceğe taşıyacak olan önemli bir örgütlenme girişimini devreye aldı. MAKSİAD, kendi bünyesinde Genç MAKSİAD Projesi’ni hayata geçiriyor. Güçlü ülkelerin, makina sektörüne değer vererek gelişimini sürdürdüğünü belirten MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, Türkiye’nin de son yıllarda attığı adımlarla, bu alan da önemli yollar kat ettiğinin altını çizdi. Başkan Sarı; “Sektördeki gelişimin, gelecekteki büyük hedeflere ulaşabilmesi için, gelişmiş ülkelerin yaptığı gibi, geleceğin garantisi olan genç makinecilere, mühendislere ve iş adamlarına büyük önem vermemiz gerekiyor” dedi.

“KÜÇÜKMÜŞ GİBİ GÖRÜNEN, BÜYÜK BİR ADIM ATTIK”

Makina sektöründe, Denizli’nin de hızla söz sahibi olmaya başladığını dile getiren Başkan Sarı, bu başarı grafiğinin istikrarlı ve uzun soluklu olabilmesi için, genç makineci girişimcilerin yetiştirilmesine ihtiyaç duyulduğunu sözlerine ekledi. Başkan Sarı; “Geçtiğimiz günlerde, MAKSİAD Yönetim Kurulu, önemli bir kararın altına imzasını attı. Bu toplantıda, sektörü geleceğe taşıyacak olan genç makinecilerin örgütlenmesini sağlamak amacıyla, ‘Genç MAKSİAD’ projesine başlama kararı aldık. Daha sonra da, Genç MAKSİAD’ın ilk yapı taşını oluşturacak, Genç MAKSİAD’lı girişimcilerimizle, evlatlarımızla birlikte, dernek binamızda ilk toplantımızı gerçekleştirdik. Küçükmüş gibi görünen, büyük bir adım attık” diye konuştu.

“AYNI ÇATI ALTINDA TOPLAYACAĞIZ”

İlk toplantının, Genç MAKSİAD’ın proje sorumlusu, MAKSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Tuncay Dank ve Kazım Yaşar’ın çabaları ve çalışmalarıyla, MAKSİAD Üyesi makinecilerin aktif çalışan çocuklarının bir araya getirilmesiyle gerçekleştiğini de belirten Başkan Sarı, şunları söyledi: “Öncelikle Tuncay Dank ve Kazım Yaşar’a, şahsım ve yönetim adına çok teşekkür ediyorum. Onların çalışmaları sonucu, MAKSİAD üyesi makinecilerin aktif çalışan çocukları ile bir araya geldik. Genç MAKSİAD’ın ilk tohumunu bu gençler oluşturacak. Ardından, mezun veya çalışan tüm mühendislerimizi, Genç MAKSİAD çatısı altında toplayarak, İşbirliği- Güçbirliği Projemizi hayata geçirmeyi ve onları en iyi şekilde yetiştirmeyi hedefliyoruz. MAKSİAD Derneği olarak; mezun olmuş, teorik bilgileri olup da pratik bilgileri olmayan mühendislerimize iş imkanı sağlamak, pratik beceriler kazanmalarına yardımcı olmak ve tecrübelerimizi paylaşmak istiyoruz. Aynı zamanda da, genç mühendislerimizin işsizlik problemini çözerek, makine sektörüne kazandırmanın mücadelesini vereceğiz. Denizlimize, ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER