GENÇ MODACILARDAN MUHTEŞEM DEFİLE

GENÇ MODACILARDAN MUHTEŞEM DEFİLE

Servergazi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Giyim Üretim Teknolojileri alanı öğrencileri, Bereketler Toplantı ve Sergi Merkezi’nde muhteşem bir yılsonu defilesi düzenledi. Öğrencilerin kendi hayal güçleri ve yaratıcılıklarıyla hazırladıkları göz alıcı tasarımları sergiledikleri defile izleyicilere görsel bir şölen yaşattı.

Servergazi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Giyim Üretim Teknolojileri Bölümü öğretmenleri Derya Tatman’ın rehberliğinde oluşturulan,12. sınıf Giyim Üretim Bölümü staj gurubu öğrencilerinin moda tasarım yarışması ve ortaya koydukları tasarımlar defileye damgasını vurdu. Bereketler Toplantı ve Sergi Merkezi’nde yapılan yarışmanın jüri üyeliklerini; DETGİS Yönetim Kurulu’ndan Denizli’de moda ve giyim sektörünün sevilen isimleri Mukaddes Başkaya ve Vildan Çaputçu yaptı.

Göz alıcı tasarımların sergilendiği yarışmada; Dilek Kösedeniz’in ‘rock’ adlı tasarımını birinciliğe, Aleyna Ekleş’in ‘tropical’ adlı tasarımı ikinciliğe, Server Aslan’ın ‘orman cadısı’ adlı tasarımı ise üçüncülüğe layık görüldü.  Yarışma sonuçlarını açıklayan jüri üyeleri Başkaya ve Çaputçu, meslek lisesi öğrencilerinden bu kadar profesyonel tasarımlar beklemediklerini belirterek hayran kaldıklarını dile getirdiler.

Defilenin ikinci bölümünde ise 11. Sınıf Giyim Üretim öğrencilerinin tasarladıkları kıyafetler sergilendi.   Öğrenciler; bölüm öğretmenleri Havan Erdoğmuş, Gülay Malalan ve Adviye Altın Saldıroğlu rehberliğinde gelecek vaat eden tasarımlarıyla defilenin ikinci bölümüne damgasını vurdu. 11. Sınıf Moda Tasarım yarışma sonuçlarının sıralamasında; Birinciliğe Ümmühan Durmaz'ın tasarımı layık görülürken ikinciliğe Sevde Köse ve üçüncülüğe Sibel Kılıç layık görüldüler. Birinciye ödülünü Okul Müdürü Aysel Karaca takdim etti.

Defilenin son bölümünde ise modernize edilmiş geleneksel Türk kıyafetleri adeta birer sanat eseri gibi sergilendi. Tasarımlar davetlilerin büyük beğenisini kazandı. Bu bölümde12. Sınıf öğrencileri bir kez daha podyuma çıkarak,  bölüm öğretmenleri Nurkan Baran, Nevin Aydın, Havana Erdoğmuş, Gülay Malalan, Adviye Altun Saldıroğlu ve bölüm şefleri Derya Tatman öncülüğünde defilenin finaline damgalarını vurdular.

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER