‘Genç Ofis’ projesi hayata geçirildi

Pamukkale Üniversitesi ile Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında; kültür, sanat, spor ve eğitime katkı sağlamak amacıyla “Genç Ofis” projesini hayata geçiren protokol imzalandı.

‘Genç Ofis’ projesi hayata geçirildi

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan İş Birliği Protokolüne dayanarak hazırlanan protokol metni, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu tarafından imzalandı. PAÜ Rektörlük makamında gerçekleştirilen imza törenine, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdinç Duru ile Denizli Gençlik Merkez Müdürlüğü’nden yetkililer katıldı.

PAÜ KINIKLI YERLEŞKESİ’NDE ‘GENÇ OFİS’ AÇILACAK

Protokol kapsamında; öğrenciler ile akademik ve idari personelinin eğitsel, kültürel, gönüllülük ve sportif faaliyetlerinin geliştirilmesi; bağımlılıkla mücadele, sosyal sorumluluk ve gönüllülük algılarının güçlendirilmesinin yanı sıra gençlerin yükseköğrenimleri sürecinde almış oldukları eğitimle birlikte, kişisel kapasite gelişimlerine katkı sağlanması yönünde iş birliğinin arttırılması ve desteklenmesi amacıyla PAÜ Kınıklı Yerleşkesi’nde ‘Genç Ofis’ açılacak.

13 MADDELİK PROTOKOL 3 YIL SÜRECEK

Hayata geçirilen protokol ile birlikte gönüllülük projelerinde başta öğrenci toplulukları olmak üzere PAÜ akademik ve idari personeli aktif rol alacak. Aynı zamanda PAÜ ile Denizli Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan projelere araştırma, eğitim gibi konularda uzman akademisyen desteği sağlanacak. PAÜ’nün ve Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün yükümlülüklerinin 13 madde ile belirtildiği protokol, üç yıl süreyle yürürlükte kalacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER