GENÇ RESSAMLARIN ESERLERİ PAÜ HASTANESİ ÇOCUK BÖLÜMÜ'NE BAĞIŞLANDI

GENÇ RESSAMLARIN ESERLERİ PAÜ HASTANESİ ÇOCUK BÖLÜMÜ'NE BAĞIŞLANDI

Sanatölye ‘Yaratıcı Atölye Çalışmaları’ 18’inci sergisini Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi Çocuk Yatan Servisi’nde açtı. Sergide yer alan, çocuk ve genç ressamların oluşturduğu eserler hastanenin çocuk bölümüne bağışlandı.
Çeşitli yaş grubundan insanları sanatla buluşturan, Sanatölye ‘Yaratıcı Atölye Çalışmaları’ 18’inci sergisini Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi Çocuk Yatan Servisi’nde açtı. Sergide; yağlı boya resim çalışmaları yapan 26 çocuk ve genç ressamın 26 eseri yer aldı. Sergilenen eserler ise; hastanenin çocuk bölümüne bağışlandı. Serginin açılışına; Sanatölye ‘Yaratıcı Atölye Çalışmaları’nın Kurucusu Ressam Siğnem Atılgan, PAÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer, Hastane Müdür Yardımcısı Ozan Karaca, davetliler, çocuklar ve aileleri katıldı. 

“SERGİMİZ, ÇOCUKLARIMIZIN GÜZEL YÜREKLERİNİN DIŞA VURUMU”
Sergiye dair açıklamalarda bulunan Sanatölye ‘Yaratıcı Atölye Çalışmaları’nın Kurucusu Ressam Siğnem Atılgan; “Aklıma böyle bir proje geldi ve Pamukkale Üniversitesi ile bağlantıya geçtim. Bu proje hızla gün yüzüne çıktı. Proje bizi çok heyecanlandırdı. Bu şekilde paylaşımda bulunmak güzel bir duygu. Resimlerin hastanenin çocuk bölümüne bağışlanması için bu sergi yapıldı. Çocuk katında yatan çocukların odalarına, koridorlarına koymak amacıyla resimler bağışlanacak. Sergimiz, çocuklarımızın güzel yüreklerinin dışa vurumudur. Onlar güzel duygularla bu projeye gönül verdiler. İnşallah hepsinin yolları aydınlık olur. Sanatla uğraştıkları için de öyle olacağına inanıyorum” dedi.
“SANATÇILARIMIZIN BOYLARI KÜÇÜK YAPTIKLARI İŞLER ÇOK BÜYÜK”
PAÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer ise şunları aktardı: “Böyle güzel bir sergi açtığımız için çok mutluyuz. Çünkü hastanemiz yıllık olarak bin 300 hastanın bakıldığı bir yer. Özellikle hastalar, hasta yakınları ve çalışanlarımız bu tür sanatsal faaliyetleri gördüğü zaman daha iyi oluyor. Çünkü hastaneye hasta psikolojisiyle gelen insanlar bu tür sergilerle fiziken ve ruhen dinlenmiş oluyorlar. Bugünkü sergi çok anlamlı. Sanatçılarımızın boyları küçük ama yaptıkları işler çok büyük. Bu sergi bittikten sonra resimleri çocuk servisinde kullanacağız. Hasta olan çocuklarımıza moral vermesi için oraların duvarlarını süsleyeceğiz.”

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER