Gençler pilav gününde bir araya geldi

Merkezefendi Gençlik ve Spor Akademisi adıyla 10 ay önce başladıkları yolculukta, özel yetenek sınavlarına ücretsiz hazırlanıp mesleklerine ilk adımı atan gençler bugün pilav günü etkinliğinde bir araya geldi.

Gençler pilav gününde bir araya geldi

Gönüllü bir ekiple kurulan Merkezefendi Gençlik ve Spor Akademisi meyvelerini toplamaya başladı. polislik, beden eğitimi, askeri okullar, bekçilik ve gümrük muhafaza memurluğu gibi meslek dallarını içeren özel yetenek sınavlarına hazırlanan gençler için bir sezon geride kaldı. Merkezefendi Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde hayata geçirilen akademide 10 aylık süre zarfında gruplar halinde haftanın her günü çalışmalar yapıldı. Ücretsiz spor akademisi çalışmalarında kursiyerler, hem TYT kurslarına hem de uzman antrenörler eşliğinde yetenek sınavlarına hazırlandı.

Kurs Koordinatörü ve Antrenör Hüseyin Kaplan, bir yıla yakın sürede yaptıkları çalışmalarda 460 gencin kurslara katıldığını, sınavlara giren 216 gençten 117’sinin mesleklerine ilk adımı attığını söyledi. Gençlerin ev ve işyerlerinin ardından ikinci adresleri olan Merkezefendi Gençlik Spor Akademisi’nde sezon sonu pilav günü etkinliği yapıldı. Atatürk Yüzme Havuzu bahçesinde yapılan etkinliğe; Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ve Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman da katılarak; duygu ve düşüncelerini paylaştı. Son sınavlarda başarılı olan kursiyerlere protokol tarafından başarı belgeleri takdim edildi. Program günün anısına hatıra fotoğrafı ile son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER