GENÇLER SORDU, BAKAN ZEYBEKCİ YANITLADI

GENÇLER SORDU, BAKAN ZEYBEKCİ YANITLADI

Denizli’de uyduda yayın yapan 3 kanalın ortak yayınladığı programa katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, programda gençlerin gündeme dair sorularını yanıtladı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’de uyduda yayın yapan 3 kanalın ortak yayınladığı programa katıldı. Denizli Büyükşehir Konservatuarı’ndan yapılan yayında Bakan Zeybekci, gençlerin sorularını yanıtladı. Suriyelerin durumu hakkında yöneltilen soruyu yanıtlayan Bakan Zeybekci; “Ecdadın bize emanet ettiği bu coğrafyada buradaki soydaşlarımızın ve dindaşlarımızın gidebilecekleri bir Türkiye var. Allah Korusun bizim gidebilecek hiçbir yerimiz yok. Biz, 3,5 milyonluk kardeşlerimizi burada ağırlıyoruz. Maalesef bugün muhalefet yapanlar, Suriyelilerin bugün neden Türkiye’de olduklarını, Suriyelileri derhal ülkelerine göndereceklerini söylüyorlar. Acaba onlarda zerre miktarda vicdan var mı? Allah korusun onlarda birisi böyle olsaydı, böyle bir şey kendilerine yapılsaydı acaba ne düşünürlerdi?” dedi.

“SURİYELİLERE MAAŞ ÖDENMİYOR”
Bakan Zeybekci, sözlerine şöyle devam etti: “Muhalefet; Suriyelilere oturdukları yerden maaş ödeniyor diyor. Böyle bir şey yok. Türkler ve Türkiye büyük bir devlettir, büyük bir ülkedir. Kendi kapısına dayanan herkesi kapısını açar. Bugüne kadar da hiç kapatmamıştır. 1580 yılında İspanya’da Katoliklerin katliamına uğrayan Yahudileri, o gün Osmanlı olarak kabul ettik. 2. Dünya Savaşı’nda Hitler’in soykırımına tabi olan 10 binlerce Musevi’yi Türk kimlikleri vererek; Türkiye’ye sığınmalarını sağladık. Dünyanın her yerinden Türkiye’ye gelen insanları aldık. Allah göstermesin, 3,5 milyon değil de 13,5 milyon dahi olsa biz, bu kardeşlerimizi kapılarımızı kapatmayacağız. Bu bizim başımızın gözümüzün sadakasıdır.”

 

YEŞİM AYDEMİR

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193