Gençlerden torunlarına mektup

Anafartalar Anadolu Lisesi’nin de ortağı olduğu ve 1 Aralık 2021’de başlayan ‘Marşımızın Hikayesi’ adlı E-Twinning projesi 30 Nisan’da sona erecek. Projede en çok beğenilen etkinlik ise ‘2022’den 2080’e Marşımızın Hikayesi’ projesinde liseli gençler, torunlarına mektup yazıp göndermesi oldu.

Gençlerden torunlarına mektup

Anafartalar Anadolu Lisesi’nin de aralarında bulunduğu Düzce, Denizli, İstanbul’dan 6 okul ve 8 ortakla 01 Aralık 2021’de başlayan ‘Marşımızın Hikayesi’ adlı E-Twinning projesi, 30 Nisan 2022’de sona erecek.

Anafartalar Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Havva Aktaş’ın kurucu ortağı olduğu ve Anafartalar Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Semiha Çiftlikli Karakuzu üye olarak yer aldığı projede; ülke ve gelecek için hedefler koyarak; okul, öğrenci ve veli işbirliği içinde çalışmalar yürütüldü.

Projenin ana hedefi; İstiklal Marşı’nın tarihi sürecini öğrenerek, siyasi ve sosyal hayattaki anlamını bilmek, sanata duyarlı bireyler olabilmek, öğrencilerin ‘vatanseverlik’ duygusunu arttırmak, ‘ortak millet’ bilincini güçlendirmek, hayatta sorumluluk bilinci kuvvetli bireyler olarak yol almak, dünya ile ülkemizin bireylerine özgürlüklerine, kültürlerine saygılı olmada farkındalık yaratmak, globalleşen dijital dünyaya ayak uyduran başarılı vatandaşlar olabilmek oldu.

Proje kapsamında yapılan çalışmalar hakkında açıklama yapan Anafartalar Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Havva Aktaş; “Projemiz süresince çok eğitici, eğlenceli ve akademik anlamda bize farkındalık kazandıran etkinlikler gerçekleştirdik. Bunlar okul sitelerimiz, sergiler, sosyal medya hesapları gibi ortamlarda çok farklı yaş aralığı arasındaki kişiler arasında yaygınlaştırılmıştır. En son tüm çalışmalarımız iş birlikçi yaklaşımla bir dijital e-dergide toplandı. Dergimiz sosyal medya, okul sitesinde erişime açıldı. Öğrenci-veli-okul işbirliği, projemizi sürdürmemizde çok büyük katkı sağladı. Çalışmalarımız içinde en çok beğenilen etkinlik; 2022’den 2080’e Marşımızın Hikayesi projesinden torunlarımıza mektup yazarak, mesaj gönderme etkinliğimizdi. Projemizde beklediğimiz yakın ve uzak zamanda gerçekleşecek hedeflerimiz olan; Türkiye ve dünya milletine duyarlı olma, siyasi ve sosyal hayatta başarılı bireyler olma yolunda ilerleme, daha üretken aynı zamanda insanlığa her yönüyle katkı sağlayacak, kültürel zenginlikleri gelecek nesillere aktarılabilecek sorumlu birey ve vatandaşlar olma bilinci kazanma ve hayat taşımada farkındalık gerçekleşmiştir. Dünyada teknolojiye uyumlu dijital göçmenler olmamak için kuşaklar arası işbirliği farklı yaş gruplarına hitap edecek şekilde uygulamalarla gerçekleştirilmiştir. Öğrencilerimizde yabancı dilde gelişim de yapılan çalışmalarla sağlamıştır. Hedefimiz, bağımsız vatan sevdamız uğruna nice zorluklarla verilen Kurtuluş Mücadelesini anlatan İstiklâl Marşımızı sonsuz yarınlara taşımaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2022, 17:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özer ö.
Özer ö. - 2 ay Önce

Tebrik ederim gençler etkinliklerinizi takip ediyorum.

Saygı.ü
Saygı.ü - 2 ay Önce

Bu projede bize eşlik eden hocamıza teşekkür ederim, nu proje bizlere takım ruhunu,birlikte çalışmayı geliştirdi. Böyle projeler çok önemli ve anlamlıdır. Böyle projeler devam etmeli...

Tunahan S.
Tunahan S. - 2 ay Önce

Böylesine anlamlı bir projenin yayımlanmasında ve düzenlenmesinde rol almak gerçekten onur verici. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Mehmet M.
Mehmet M. - 2 ay Önce

Gerçekten bu projede yer almak harika! Umarım böylesine kültürel bir proje Denizli'mizde ve umarım tüm Türkiye'de yaygınlaşır.

Haticenur O.
Haticenur O. - 2 ay Önce

E-Twinning projemize başladığımız günden beri öğretmenlerim ve çalışma arkadaşlarımla yoğun ve büyük emekler vererek projemizi yürüttük çok güzel bir süreçti elimize ve emeğimize sağlık hepsine burdan teşekkür ediyorum ve tebrik ediyorum:)

Ayşe
Ayşe - 2 ay Önce

Güzel bir etkinlikti . Hocalarımızla bu projede yer almak bizim için büyük bir keyifti.

Fatma Nur
Fatma Nur - 2 ay Önce

Bizlere çok şey katan bu güzel projede yer aldığım için Havva hocama çok teşekkür ediyorum. İstiklal Marşımızı ve Mehmet Akif Ersoyu daha yakından tanıdık. Emeği geçen arkadaşlarıma da teşekkür ederim.

Mehmet M.
Mehmet M. - 2 ay Önce

Gerçekten bu projede yer almak harika! Umarım böylesine kültürel bir proje Denizli'mizde ve umarım tüm Türkiye'de yaygınlaşır.


SIRADAKİ HABER