GENÇLİK ÇANAKKALE RUHUNU DENİZLİ'DE YAŞATTI

GENÇLİK ÇANAKKALE RUHUNU DENİZLİ'DE YAŞATTI

Çanakkale Kara Savaşları’nın 103. yılı etkinlikleri kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca 81 ilde eş zamanlı düzenlenen “57. Alay Vefa Yürüyüşü” yoğun bir katılımla gerçekleşti. Belediye önünde başlayan yürüyüş, valilik önünde sona ererken; vatandaşlarda yürüyüşe destek oldu.
Çanakkale Kara Savaşları’nın 103. yılı etkinlikleri kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca 81 ilde eş zamanlı olarak “57. Alay Vefa Yürüyüşü” yapıldı. Delikçınar Meydanı’nda toplanan öğrenciler, ellerinde bayraklarla ve “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları eşliğinde Valilik önüne yürüdü. Etkinliğe; Denizli Vali Yardımcısı Halil Canavar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ve öğrenciler katıldı.

CANAVAR: “BİZ DE AYNI ŞEKİLDE DURMAK ZORUNDAYIZ”
Valilik önünde saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Ardından günün anlam ve önemine vurgu yapan bir konuşma gerçekleştiren Denizli Vali Yardımcısı Halil Canavar, “ Mustafa Kemal, taarruzun başladığını öğrenince Conk Bayırı’na doğru hareket etmiş, düşmanın içeriye girmesini engellenmiş, püskürtmüştür. Biz de aynı şekilde iç ve dış tehditlere karşı bu şekilde durmak zorundayız. Şehitlerimiz kanla suladığı toprakları koruyacağız. Bu vatan, bu ülke kolay kurtarılmadı. Bugünde aynı hassasiyetle elimizden geleni yapmalıyız” dedi. Canavar’ın konuşmasının ardından Denizli Müftü Yardımcısı, Talat Özbek’in duasının ardından etkinlik sona erdi.

 

 İBRAHİM ALAYONT

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER