Gençlik Yılı Tenis Turnuvası

Denizli Sanayi Odası (DSO) AB Bilgi Merkezi tarafından Avrupa Gençlik Yılı çerçevesinde Pamukkale Tenis Kulübü iş birliği ile düzenlenen ‘Gençler Arası Tenis Turnuvası’nın galibi; Ege Mocan oldu. Turnuvanın ikinci ise Hüseyin Canbaz olurken, kazananlara kupaları ve madalyaları düzenlenen kupa töreni ile takdim edildi.

Gençlik Yılı Tenis Turnuvası

Denizli Sanayi Odası (DSO) AB Bilgi Merkezi tarafından Avrupa Gençlik Yılı çerçevesinde Pamukkale Tenis Kulübü iş birliği ile ‘Gençler Arası Tenis Turnuvası’ düzenlendi. Pamukkale Tenis Kulübü’nde gerçekleşen turnuvaya, 14-18 yaş arası gençler katıldı.

Turnuvanın açılışını DSO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Cillov ve Pamukkale Tenis Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Ozansoy yaptı.

Cillov konuşmasında, Avrupa Gençlik yılı çerçevesinde gerçekleşen etkinlikte hem Avrupa Günü’nü hem de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlamak amacıyla ve sporun birleştirici gücü vesilesiyle gençler ile bir araya gelindiğini aktardı.

Gençlerin hem ülkemizin geleceği hem de Türkiye-AB sürecindeki rolüne değinen Cillov, önyargıların ortadan kalkması, kültürel diyalogların gelişmesi ve neticesinde uluslararası iş birliklerinin artması adına gençlerimizin çabasının önemini vurguladı. Pamukkale Tenis Kulübü Başkanı Kadir Ozansoy ise konuşmasında gençleri spora yönlendirmeyi ve bu sayede, sağlıklı ve başarılı bireyler olmalarına katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Ozansoy, etkinliğe ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

TURNUVANIN GALİBİ; EGE MOCAN

Kura çekiminin ardından maçlara başlayan gençler kıyasıya mücadele etti. Turnuvanın galibi; Ege Mocan olurken ikinci ise Hüseyin Canbaz oldu. Kazananlara kupaları ve madalyaları düzenlenen kupa töreni ile verildi. Törenin ardından tüm katılımcılar kokteylde bir araya geldi. Pamukkale Üniversitesi’nden Erasmus programı ile Türkiye’ye gelen Avrupalı öğrencilerin de katıldığı etkinlik, Avrupa Gençlik Yılı sohbetleri ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER