Genel Başkan Yardımcısı Karaca’dan Salda Gölü açıklaması

Salda Gölü'nün beyaz kumlarının iş makinalarıyla taşınmaya başladığını söyleyen CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, “Derhal bu rezaleti durdurup, sorumluluklarınızı yerine getirin” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Karaca’dan Salda Gölü açıklaması

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, dünyanın sayılı özel turizm bölgelerinden Salda Gölü'nün beyaz kumlarının iş makinalarıyla taşınmaya başlandığını söyledi. Karaca; “Kamyonlarla, iş makinalarıyla girdiğiniz o beyaz kumlar, tarihi 3.7 milyar yıl öncesine dayanıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sarayın ‘Millet Bahçesi’ emrini yerine getirmek için cinayet işliyor” dedi. Salda sürecini en başından beri yakından takip ettiklerini belirten Karaca, “Doğal Sit alanı statüsü taşıyan alanda, o güzelim beyaz kumlarda inşaat faaliyetinde bulunuluyor. 1. Derece Doğal Sit alanında ne inşaat yapabilirsiniz, ne kum alabilirsiniz, ne de buralara hafriyat boşaltabilirsiniz?” diye konuştu.

“BU BİR CİNAYETTİR”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a seslenen Karaca, “Geçen sene ‘Kesin Korunacak Hassas Alan’ olarak ilan edeceğinizi söylediğiniz alanda, bugün kamyon ve kepçelerle binlerce canlının yaşam alanına saldırılıyor.  Sayın Bakan ya sizi kandırıyorlar ya da siz bu milleti kandırıyorsunuz. Salda siz inşaat yapasınız diye değil, korona virüsü tedbirleri gerekçesiyle ziyarete kapatıldı. Virüs sonrasında, yurttaşları bu manzarayla mı karşılamak istiyorsunuz? Çıplak ayakla dahi basılmaması gereken o beyaz kumları, kamyon ve kepçeler kirletiyor, binlerce yılda oluşan doğal ve özel kıyıları geri dönülmez şekilde yok ediyorsunuz. Derhal bu rezaleti durdurup, sorumluluklarınızı yerine getirin” şeklinde ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221