'GERÇEĞİ GÖREN KARDEŞLERİMİZ YENİDEN BİZE KATILIYORLAR'

'GERÇEĞİ GÖREN KARDEŞLERİMİZ YENİDEN BİZE KATILIYORLAR'

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Haberin Merkezi’ programının konuğu olan MHP Denizli Milletvekili Adayı Mehmet Uz, İYİ Parti’den ayrılarak MHP’ye geri dönenler hakkında değerlendirmede bulunarak, “Gerçeği gören kardeşlerimiz yeniden bize katılıyorlar” dedi.

MHP Denizli Milletvekili Adayı Mehmet Uz, DRT Denizli Televizyonu’nda yayınlanan ve Tolga Alp Düzgören tarafından hazırlanıp sunulan ‘Haberin Merkezi’ programının konuğu oldu. MHP’den ayrılarak İYİ Parti’ye geçen partililerin, MHP’ye tekrar geri dönmeye başladığını belirten Uz, “Gerçeği gören kardeşlerimiz yeniden bize katılıyorlar.  Ben inanıyorum ki diğer kardeşlerimiz de sandığa gidecekler ve üç hilalin üzerine mührü vuracaklardır. Benim buna inancım tamdır. Bu seçim sürecinde Milliyetçi Hareket Partisi’ne yönelik bir algı operasyonu oluşturmaya çalışılıyor. Kardeş kardeşi böldürdüler. Ama şu var ki gerçeği gören kardeşlerimiz yeniden bize katılıyorlar. MHP rozetlerini tekrar takıyoruz. Sonuçta onlar bizim kardeşlerimiz. İnsanız ve hata yapabiliriz. İçimize geri dönen kardeşlerimiz o kadar yürekliler ki partimize geri dönme erdemini gösterebiliyorlar. Bir insan hata yapar ve fark edince hatasından vaz geçer. Bunun kadar büyük bir erdem var mıdır?” dedi.   

“MHP HİÇBİR ZAMAN BİTMEDİ BİTMEYECEK DE”
Seçim çalışmaları hakkında da konuşan Milletvekili Adayı Uz, “Halkımız kimin ne olduğunu amaçlarının ne olduğunu çok iyi biliyor.24 Haziran seçimlerinde bu halk gereğini yapacak. Ben Denizli merkezde ve ilçelerde yaptığım ziyaretlerde MHP’de yıllarca siyaset yaptığım kardeşlerimi gördüğümde kendilerine seçim için yaptığımız müziği duyup, beni görüp; ‘nasıl bu partiye oy vermezsin?’ diye sorduğumda; bana ‘için rahat olsun biz sana oy vereceğiz’ diyorlar.  MHP hiçbir zaman bitmedi bitmeyecek de” diye konuştu.  

“BİZ DENİZLİ’YE HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIK” 
Milletvekili Adayı Uz, “Biz sonuçta bir yola çıktık. Bu yolda bizim için kutsal bir yol. Vatan millete hizmet etmek herkese nasip olacak bir şey değildir. Biz Denizli’ye hizmet için yola çıktık. Bunun yanında şunu özellikle belirtmek istiyorum. Ben bir Sarayköylüyüm. Bu bölgeden yarım asrın üzerindeki bir dönemde milletvekili çıkmamış. Ben bu talihsizliği kırmak için de yola çıktık. Sarayköylülerle buluştuğum zaman onlara; ‘Şu kardeşinize bir sahip çıkın. Bölgemizden bir milletvekili parlamentoya girdiği takdirde bunun dönüşü yine bu topraklara olacaktır. Diğer partilerde bu bölgeden milletvekili çıkarmak için gayret gösterecek. Bölgemiz çok daha fazla hizmetle buluşacaktır” diyorum. Ben bu nedenle Sarayköy, Babadağ, Buldan ve Güney Bölgesi’ndeki kardeşlerimden oy bekliyorum. O bölgede de yaptığım ziyaretlerde bunun sözünü alıyorum. Benim bu kardeşlerime güvenim tam. Eminim ki sandığa gidecekler ve üç hilalin üzerine mührü vuracaklardır. Benim buna inancım tamdır” 

TOLGA ALP DÜZGÖREN  

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER