“Gereğinin yapılmasını bekliyoruz”

Sevindik Mahallesi’ne göreve giden sendika üyesi icra memurunun saldırıya uğradığına dikkat çeken Büro Memur-Sen Denizli Şubesi Başkanı Fatih Acar, “Bu olayın basit bir darp olayı olarak değerlendirilmemesi ve yetkili makamların konu hakkında gereğini yapması beklentimizdir” dedi.

“Gereğinin yapılmasını bekliyoruz”

Büro Memur-Sen Denizli Şubesi Başkanı Fatih Acar, Sevindik Mahallesi’ndeki bir eve göreve giden sendika üyesi icra memurunun saldırıya uğradığına dikkat çekerek Denizli Adliyesi önünde basın açıklaması okudu.

Sendika üyelerinin de destek verdiği basın açıklamasında Başkan Acar, “Denizli 9.İcra Müdürlüğünde İcra Memuru olarak çalışan üyemiz Şevket Uygun, 20 Şubat Çarşamba günü Sevindik Mahallesi’nde ikamet etmekte olan A.C.E. isimli vatandaşın evine icra işlemi için gittiğinde icra işlemleri esnasında fiili saldırıya ve sözlü hakarete maruz kalmıştır. Olay esnasında görevli polis memurları olaya müdahalede geç kalmışlardır. Büro Memur-Sen Denizli Şubesi olarak daha önce de dillendirdiğimiz ve bu olayla da bir kez daha ihtiyaç olduğu ortaya çıkan Adli Kolluk Kuvvetleri Sınıfının kurulmasını özellikle İcra İşlemleri esnasında gerekli kuvvet desteğinin her an hazır olması açısından bir ihtiyaç olduğu ortaya çıkmıştır. Bu konu da Adalet Bakanlığımızın ivedi olarak adım atması gerektiğini ifade ediyoruz. Bundan sonra bu tarz olayların yaşanmaması adına gerek güvenlik önlemleri, gerekse halkın bilinçlendirilmesi adına yeni düzenlemelere ihtiyaç olduğu aşikardır. Özellikle halkımız icra memurlarının devlet tarafından verilen emri yerine getirdiğini bilmeli ve bu işlemi yapanların bizden birileri olduğunu yani abimiz ablamız kardeşimiz olabileceğini unutmamalıdır. Bu olayın basit bir darp olayı olarak değerlendirilmemesi ve yetkili makamların konu hakkında gereğini yapması beklentimizdir. Büro Memur-Sen olarak arkadaşımıza yapılan bu fiili saldırı ve sözlü hakaret olayını şiddetle kınıyor ve olayın takipçisi olduğumuzu ifade ediyoruz” dedi.

GÜRKAN GÖK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205