GEZİCİ VEZNE İLE BÜYÜK KOLAYLIK…

Pamukkale Belediyesi, vatandaş memnuniyeti odaklı çalışmaları ile dikkat çekmeye devam ediyor. Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ilçede özellikle merkeze uzak olan mahallelerde vatandaşların emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan reklam vergisi gibi belediyeye yapılacak her türlü ödemelerini kolaylıkla yapabilmeleri için gezici vezne hizmetinin düzenli olarak hizmet vermeye devam ettiğini bildirdi.

GEZİCİ VEZNE İLE BÜYÜK KOLAYLIK…

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizli’nin en büyük ilçesi olan Pamukkale’de 68 mahalleye hizmet verdiklerini söyleyerek, vatandaşların belediyeyle ilgili işlerde kolaylıklar sağladıklarını bildirdi. İlçenin 68 mahalle ve 343 bin 290 nüfusuyla, Denizli’nin en büyük ilçesi konumunda olduğunu hatırlatan Başkan Gürlesin, özellikle merkeze uzak olan mahallelerde yaşayan vatandaşların belediyeye yapacağı emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan reklam vergisi gibi ödemeleri için gezici vezne hizmetinin belirlenen plan çerçevesinde hizmet vermeye devam ettiğini söyledi.

“Halkımıza hizmet adına çıktığımız bu yolda, işimiz vatandaşların dertlerine çözüm bulmak ve belediyeyle ilgili işlerinde de kolaylıklar sağlamak” diyen Başkan Gürlesin, vatandaş memnuniyeti odaklı çalıştıklarını belirtti. Başkan Gürlesin, “Geçmiş yıllarda, merkeze uzak mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın önemli sorunlarından birisi de, belediyemize yönelik vergi ödemelerini yapmada yaşadıkları zaman kaybıyla birlikte gidip gelmede ek külfet oluşturuyordu. Pamukkale Belediyesi olarak, 2016 yılından bu yana gezici vezne hizmetimizle vatandaşlarımızın bu sıkıntısına çözüm bulduk. Uzak mahallelerde yaşayan vatandaşlarımız gezici vezne hizmetimizden oldukça memnun. Vatandaşlarımız, gezici vezne hizmetimizle hem zaman kaybı yaşamaktan; hem de ödemelerin gecikmesinden dolayı cezai duruma düşmekten kurtuldu. Amacımız, halkımıza en iyi hizmeti, en hızlı şekilde götürmek. Yönetim tarzımız gereği olarak emanetini üstlendiğimiz hemşerilerimizin bilinir belediyecilik hizmetinin yanında sosyal belediyecilik gereklerini de yerine getirme gayreti içerisindeyiz” dedi.

VATANDAŞ GEZİCİ VEZNEDEN MEMNUN

Pamukkale Belediyesi Gezici Vezne Aracı, haftanın belirli gün ve saatlerde mahallelerde hizmet vermeye devam ediyor. Pamukkale halkı da uygulamadan oldukça memnun. Gezici vezne uygulamasından memnuniyetini dile getiren Gözler Mahallesi’nden Hüseyin Emirdağ, “Bugün çarşıya gelmiştim. Gezici Vezne görünce vergilerimi de ödemek istedim. Bu uygulama olmasaydı vergilerimi ödemek için Denizli’ye Pamukkale Belediyesi’ne gitmem gerekecekti. Bu da benim için hem zaman kaybı hem de maddi külfet yaratacaktı. Şimdi vezne ayağımıza geliyor. Bizim için gayet olumlu ve güzel uygulama. Bu hizmet için Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, teşekkür ediyorum” diye konuştu. İş çıkışı eve giderken vergi ödemelerini gezici vezneden yapan Musa Arslan şunları söyledi: “Daha hızlı, daha kolay bir uygulama. İşten çıkmış evime giderken gezici vezneyi görünce vergi ödemeleri yaptım. Gezici vezne olmasaydı, işten izin alıp, Denizli merkeze gitmem gerekecekti. Ama bu uygulama ile iş çıkışı kolaylıkla ödemelerimi gerçekleştirdim. Pamukkale Belediyesi’ne bu uygulamadan dolayı teşekkür ediyorum.”

GEZİCİ VEZNE HAFTA İÇİ MAHALLELERİ DOLAŞIYOR

Pamukkale Belediyesi Gezici Vezne hizmeti; Pazartesi günü saat 09.00-12.00 arası Uzunpınar Mahallesi, saat 13.00-16.00 arası Irlıganlı Mahallesi’nde, Salı günü saat 09.00-12.00 arası Aktepe Mahallesi, saat 13.00-16.00 arası Cankurtaran Mahallesi’nde, Çarşamba günü saat 09.00-12.00 arası Pamukkale Mahallesi, saat 13.00-16.00 arası Karahayıt Mahallesi’nde, Perşembe günü saat 09.00-12.00 arası Karşıyaka Mahallesi, saat 13.00-16.00 arası Pınarkent Mahallesi, Cuma günü saat 09.00-12.00 arası Akköy Mahallesi, saat 13.00-16.00 arası Anafartalar Mahallesi’nde hizmet veriyor.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER