Gizemli hayırsever Denizli'de yeniden ortaya çıktı

Ramazan ayı ile birlikte geçtiğimiz yıl Denizli’de ve birçok illerde bakkalların veresiye defterini kapatan gizemli hayırsever ya da hayırseverler yeniden harekete geçti. Gizemli hayırsever bu kez Merkezefendi İlçesi’nde ortaya çıktı ve 4 bakkalda veresiye defterindeki vatandaşların toplam 20 bin TL tutarındaki borçlarını ödedi.

Gizemli hayırsever Denizli'de yeniden ortaya çıktı

Geçtiğimiz yıl pek çok ilde bakkallarının veresiye defterini satın alan gizemli hayırsever ya da hayırseverler Ramazan ayı ile birlikte yeniden harekete geçti. Gizemli hayırsever bu kez Merkezefendi İlçesi Göveçlik Mahallesi’nde ortaya çıktı. Mahallede bulunan 4 bakkala giden ve ismini açıklamak istemeyen bir hayırsever, bakkallardan veresiye defterlerini isteyerek yaklaşık 20 bin TL tutarındaki vatandaşların borçlarını ödedi. Pandemi dönemi ile birlikte alım gücü düşen 100’e yakın vatandaşın borcunu ödeyen hayırsever, ardından mahalleden ayrıldı. Borcunu ödemek için bakkala gelen vatandaşlar ise gizemli bir hayırseverin defterdeki bütün hesabı ödediğini duyduklarında dua ederken, zor günde kendilerine bu iyilikleri yaptığı içinde teşekkür etti.

“HERKESİN HESABINI KAPATTI”

İlk defa bir hayırseverin kendi dükkanına uğrayarak, veresiye defterinde bulunan borçların ödendiğine şaşırdığını ifade eden bakkal Olcay Kılıçarslan; “Biz bakkaldayken hayırsever geldi. Bize dedi ki ‘Ramazan mübarek ay.’ Veresiye defterini istedi. İlk önce biz şaşırdık, başımıza hiç böyle bir şey gelmedi. Defteri verdim, hesap falan yaptık. Her şeyi hesapladık sonra toplamını söyledim. Herkesin hesabını kapattı, sonra bize bir kağıt verdi. Kağıdın üzerinde ‘Bu bakkala olan tüm borçlarınız bir hayırsever tarafından ödenmiştir’ diye yazıyordu. Burası tekstil çalışanları, işçi kesimi var. Genellikle onların hesapları vardı. Onların hesapları kapandı. İnsanların yüzü güldü, ‘Allah razı olsun’ dediler. İnsanlar mutlu oldu” diye konuştu.

“YAZIYI OKUDUKTAN SONRA SEVİNDİ”

Bir diğer bakkal Şifa Sağ ise “Hayırsever geldiğinde ‘defterinizi açınız, hesapları yapalım’ dedi. Hesabı yaptıktan sonra defteri aldı, ne kadar olduysa miktarı hepsini verdi. ‘Kim olduğumu söylemeyin’ dedi. Birkaç gün sonra bir müşterim geldiğinde daha önceden ‘hesabımı çıkar’ demişti, ben de ‘burada bulunan yazıyı oku’ dedim. Yazıyı okuduktan sonra sevindi. ‘Allah razı olsun’ dedi. Böyle Ramazan gününde daha iyi oldu. Yazıyı görenler de sevinmeye başladı. Hatta ‘daha iyi oldu bizim için’ diyenler oldu. Hayırseverlerin yaptığı bu yardımdan dolayı kendilerinden Allah razı olsun diyorum. Burada 4 tane bakkala gitmişler, borçlarını ödemişler toplam 20 bin TL olduğu söylenildi” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert
Mert - 8 ay Önce

Ramazan ayı içinde en güzel yöntem bu şekilde paylaşmak yardımlaşmak destekleşmek olduğunu, en güzel yapılabilecek yardımlar olduğunu düşünüyorum, devamının da gelmesini, ve Rabbim banada böyle yardımlar yapabilmeyi nasip eder diye dua ediyorum.

SIRADAKİ HABER

banner212

banner211