Gökbel; “15 Temmuz dünyaya mesajdır”

AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi günü dolayısıyla yayımladığı mesajında; 15 Temmuz’daki kahramanca duruşuyla Türk Milleti’nin dünyaya önemli bir mesaj verdiğini ifade etti.

Gökbel; “15 Temmuz dünyaya mesajdır”

AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

15 Temmuz 2016’da devlet içinde yuvalanan hain yapının harekete geçirildiğini belirten Başkan Gökbel, 15 Temmuz’daki kahramanca duruşuyla Türk Milleti’nin dünyaya önemli bir mesaj verdiğini ifade etti.

Başkan Gökbel, “Milletimiz o karanlık gecede öyle bir mesaj vermiştir ki; düşmanımız da, dostumuz da Türk halkının demokrasiye olan sevdasına tanık olmuştur. Türkiye’nin emperyalizmin yazdığı senaryoların figüranı olmayacağını, asla boyun eğmeyeceğini tüm dünya görmüştür. Emperyalist güçler, Ortadoğu ve Afrika ülkelerinde olduğu gibi istedikleri zaman Türkiye üzerinde ameliyat yapamayacaklarını görmüşlerdir. Türkiye’nin artık eski Türkiye olmadığını, işlerine gelmese de kabul etmek zorunda kalmışlardır. Bölgede ve dünyada içinde ülkemizin olmadığı planlar yapamayacaklarını, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni biçtikleri rolleri oynamaya mecbur bırakamayacaklarını anlamışlardır. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz şehitlerini rahmet ve minnetle yad ediyorum. Gazilerimize ve o karanlık gece ile devamında meydanlarda sabahlayarak demokrasiye sahip çıkan kahraman milletimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER