GÖKGÖL HALKI AYAKTA ADNAN KESKİN DESTEKTE

GÖKGÖL HALKI AYAKTA   ADNAN KESKİN DESTEKTE

CHP Denizli eski Milletvekili, Genel Başkan eski Yardımcısı ve eski Genel Sekreterlerden Adnan Keskin, Çivril ilçesinde bulunan Sundurlu Barajı’nın Gökgöl küyüne bitişik durumdaki arazisine kurulan balık çiftliği yüzünden vatandaşlar arasında huzursuzluk yaşandığını ve bazı hastalıkların ortaya çıktığını öne sürdü. Keskin, “Bölgede bazı bulaşıcı hastalıkların yaygınlaştığını tespit ettik. Yetkililer bu tehlikeye acilen dur demelidir. Yasal olmadığı iddia edilen bu işletmenin faaliyetleri sonlandırılmalıdır” dedi.

TBMM’de 2015 yılında bu konu hakkında soru önergesi verdiğini dile getiren CHP’nin ağır topu Adnan Keskin, olayı yakından takip ettiği için geçtiğimiz günlerde medya aracılığıyla tüm yetkilileri göreve davet ettiğini ifade ederek şunları söyledi: “Mevcut yasalara göre, balık çiftlikleri insan sağlığını olumsuz etkilememesi için bitişik arazilere 3-5 kilometre mesafede kurulabilmektedir. Açık denizlerde bile bu kurala uymayan balık çiftlikleri yargı kararıyla kaldırılmaktadır. Yasanın bu amir hükmüne rağmen Sundurlu barajının Gökgöl köyüne bitişik arazisine balık çiftliği kurulmasına izin verilmiştir. Kamu kurumlarının oluru alınmadan siyasi iktidara mensup bazı kişilerin talimatları doğrultusunda yasal olmayan işlemler gerçekleştirilmekte ve insan sağlığı hiçe sayılmaktadır.’’

GÖKGÖL KÖYÜ HALKI AYAKTA
CHP’li Keskin, önlem alınmaması halinde köy halkıyla birlikte omuz omuza verip yasa dışı uygulamayı yargıya taşıyacaklarını kaydederek, devamla şu görüşlere yer verdi: “Köyün yerleşimi, yarım ay şeklinde ve 50 metre derinlikten oluşmaktadır. Köye bitişik havuzlardan oluşan balık çiftliğinden yayılan kokular, yerleşim birimini yaz-kış oturulamaz hale getirmiştir. Ayrıca bazı hastalıkların da baş gösterdiği görülmüştür. Köy halkı, balık çiftliğinin olumsuzluklarından doğrudan etkilenmektedir. Bu uyarılarımızı medya aracılığıyla duyurduk ve yetkilileri gerekli önlemleri almaya davet ettik. Ancak bugüne kadar herhangi bir önlemin alınmadığını üzüntüyle gözlemlemekteyiz. Biz yine uyarıyoruz. İktidar yanlısı siyasetçilerin korumacılığı ile 21. Yüzyılda bir kişinin çıkarına, tüm köy halkının sağlığı tehlikeye atılmaya devam edilirse gerekli tüm yasal yollara başvuracağız. Hem de köy halkıyla birlikte omuz omuza mücadele edeceğiz.”

MUHAMMET KARAÇAY

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211